Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüksekova’da yüzde 50 indirimli fidan dağıtımına yoğun ilgi

HAKKARİ’NİN YÜKSEKOVA ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI TARAFINDAN FARKLI İLLERDEN GETİRİLEN 5 BİN MEYVE FİDANININ YÜZDE 50 İNDİRİMLE SATIŞA SUNULMASINA VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

HAKKARİ’NİN YÜKSEKOVA ZİRAAT ODASI

HAKKARİ (İHA) – Hakkari’nin Yüksekova Ziraat Odası Başkanlığı tarafından farklı illerden getirilen 5 bin meyve fidanının yüzde 50 indirimle satışa sunulmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, farklı illerden getirdiği elma, armut, şeftali, kayısı, erik, cennet hurması, ceviz, badem, üzüm ve çam fidanlarını yüzde 50 indirimle satışa çıkarması büyük ilgi gördü. Tek gayelerinin vatandaşa hizmet emek olduğunu belirten Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, “Vatandaşın derdine nasıl derman olabiliriz diye çalışmalarımıza başladık. Bugün de mevsimine uygun bir şekilde fidanlarımızı vatandaşlarımızla buluşturduk. Biz bu fidanları tam olarak hangi bölgemizde dikeceğimizle ilgili araştırmalar yaptık sonra halkımıza getirdik. Artık Yüksekova’nın da üretim ve tarım merkezi olduğunu kanıtlamak için çalışmalara başladık. Tek amacımız Yüksekova’mıza hizmet etmektir. Biz Yüksekova’da özellikle üretim için her adımı atacağız. Şimdiden Yüksekova halkımıza hayırlı olsun fidanlarımız” dedi.

Fidan almaya gelen Hurşit Özkaplan ise Başkan Geçirgen’in iyi çalıştığını belirterek, “Bizlere en iyi fiyatta meyve ağaçlarını getirmiş. Allah ondan razı olsun. Ben de şimdi kayısı fidanlarını alacağım” ifadelerini kullandı.