Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Latmos Ultra maratonu başlıyor

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, “4’ÜNCÜ ULUSLARARASI LATMOS ULTRA MARATONU” İLE 460 YERLİ VE YABANCI SPORCUYU 8 NİSAN’DA TARİHİ LATMOS’DA AĞIRLAYACAK.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, “4’ÜNCÜ

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas’ın Kapıkırı Mahallesi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Latmos Ultra Maratonu ile yöre ve spor turizmine katkı sağlanması hedefleniyor.

Bu yıl Türkiye’nin 29 ilinden ve 6 ülkeden 460 sporcunun katılacağı turnuva 10-17-26-45 kilometrelik 4 kategoride düzenlenecek. Harikalar Diyarı’nda koş mottosu ile dünyanın farklı coğrafyalarından sporcuları Milas’ta buluşturacak 4’üncü Uluslararası Latmos Ultra Maratonu’nun ilk gününe Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katılması bekleniyor.

Muğla’nın doğal güzellikleri, Latmos dağlarının koşarak keşfedildiği 4 Uluslararası Latmos Ultra Maratonu 2019 yılından beri yerli ve yabancı sporcuları bir araya getiriyor. Maratona bugüne kadar 2023 katılımcıları ile birlikte 1336 sporcu katıldı. 8 Nisan Cumartesi başlayacak 4’üncü Uluslararası Latmos Ultra Maratonu 10 km ve 45 km startı Kapıkırı sahili, 17 km start noktası Kapıkırı sahili, finish noktası Bağarcık köyü, 26 km etabının start noktası Bağarcık köyü finishi de Kapıkırı sahili olarak belirlendi.

Doğanın gizemi, bünyesindeki hiçbir yarışa benzemeyen Latmos Ultra Maratonu 2019 yılından bu yana her yıl nisan ayında gerçekleşmektedir.

Hem köydeki konaklama kapasitesinden hem de zorlu doğa mücadelesinden dolayı yarışta 460 katılımcı kontenjanı bulunmaktadır. 2018 yılında Milas’ın eşsiz Anadolu topraklarında yer alan Latmos Dağlarını koşarak keşfedilmiştir.