Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan ayında Kurşunlu Külliyesi’nin ziyaretçi yoğunluğu arttı

ESKİŞEHİR’DE BULUNAN TARİHİ ODUNPAZARI EVLERİNİ GEZMEYE GELEN YERLİ TURİSTLER, MİMARİSİYLE DİKKAT ÇEKEN KURŞUNLU CAMİSİ VE KÜLLİYESİ’NDE NAMAZ KILIP, FOTOĞRAF ÇEKTİ.

ESKİŞEHİR’DE BULUNAN TARİHİ ODUNPAZARI

Eskişehir’de bulunan Tarihi Odunpazarı evlerini gezmeye gelen yerli turistler, mimarisiyle dikkat çeken Kurşunlu Camisi ve Külliyesi’ni de ziyaret etmeden bölgeden ayrılmıyor.

Ramazan ayında katıldıkları turlarla farklı illerden Eskişehir’e gelen yerli turistler, Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesini de geziyor. Turlarına Eskişehir Kurşunlu Camisi ve Külliyesi’ni de ekleyen turistleri, mimarisiyle göz alan külliyede bol bol fotoğraf çektikleri gözleniyor. Bazı turistler namazlarını bu tarihi mabette kılıp caminin manevi havasını teneffüs etikten sonra turlarına devam ediyor.

İstanbul’dan turla Eskişehir’e gelen ve Kurşunlu ve Külliyesi’ni gezen İlhan İbiş, “Emekliyim, fırsat buldukça geziyorum. Bugün de Eskişehir’deyim, gerçekten çok güzel bir yermiş. Şu an Kurşunlu Camisi ve Külliyesi’ndeyiz. Çok güzel ve tarihi bir külliye, özellikle mimarisi hoşumuza gitti. Ramazan ayında böyle güzel bir yeri ziyaret edip, gezdiğimiz için çok mutluyum” dedi.