Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otizmli çocuklara vosvos konvoyu

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA OTİZM DERNEĞİ VE ‘VOS GARAGE 16’ GRUBUNUN GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ FARKINDALIK KONVOYU İLE OTİZME DİKKAT ÇEKİLDİ. OTİZMLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ, SÜSLENEN VOSVOSLARLA ŞEHİR TURU ATTI.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Otizm Derneği ve ’Vos Garage 16’ grubunun geleneksel hale getirdiği farkındalık konvoyu ile otizme dikkat çekildi. Otizmli çocuklar ve aileleri, süslenen vosvoslarla şehir turu attı.

Dünya Otizm Farkındalık Günü sebebiyle otizme dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal duyarlılık sağlanması hedefiyle farklı etkinlikleri hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, son olarak Bursa Otizm Derneği ve Vos Garage 16 grubu işbirliğinde düzenlenen şehir turu etkinliğine de katkı sağladı. Etkinlik çerçevesinde birbirinden renkli araçlarıyla Bursa, Balıkesir ve İstanbul’dan gelen Vosvos tutkunları, Beşevler Meydanı’nda otizmli çocuklar ve aileleriyle buluştu. Araçlarını süsleyen vosvos tutkunları, daha sonra araçlarına aldıkları otizmli çocuklar ve aileleriyle şehir turu attı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, “Bursa Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız, engelliler şube müdürlüğü ile beraber farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinliğe imza attık. Otizmde en büyük cefayı anneler çekiyor. Biz otizmli vatandaşların yanındayız. Sadece bir gün değil, her gün onlarla beraberiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa Otizm Derneği Başkanı Emel Kanberoğlu, “Bugün 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü. Bizde her sene geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinliğimize başlayacağız. Etkinliğin amacı otizme dikkat çekmek. Bu rahatsızlık çok zor. Evinden çıkamayan yüzlerce aile var. Toplumun huzuru kaçmasın diye evde hapisler. Toplum ne kadar kabullenirse bizde aileler olarak o kadar rahat ederiz” dedi.