Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nisan ayında yağan kar şaşırttı

SİVAS’TA ZARA VE SUŞEHRİ İLÇELERİNİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN GEMİNBELİ GEÇİDİNDE KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERİYOR.

SİVAS’TA ZARA VE SUŞEHRİ

Sivas’ta Zara ve Suşehri ilçelerini birbirine bağlayan Geminbeli geçidinde kar yağışı etkili oluyor.

Sivas’ta Nisan ayında yağan kar görenleri hayrete düşürdü. Kentte dün gece etkisini gösteren yağmur yükseklerde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı sonrası Sivas’ın Suşehri ve Zara ilçelerini birbirine bağlayan 2 bin 10 rakımlı Geminbeli geçidini beyaza bürüdü. Kar yağışının ardından Karayollarına bağlı ekipler ulaşımda herhangi bir aksama olmaması için yağışın ilk saatlerinden itibaren çalışmalarını sürdürmeye devam etti. Kar yağışı bazı vatandaşların şaşırmasına neden oldu.

“Güvenli yolculuk için kış lastiği şart”

İş seyahati gereği Sivas’ta bulunduğunu ve kış lastiğinin önemli olduğunu vurgulayan Necmi Yazgı, “Kar havası görmek amacıyla özellikle bu yol güzergahını tercih ettim. Aracıma kış lastiklerini Ekim ayında taktırır Nisan ayı sonunda çıkartırım. Güvenli bir yolculuk için kış lastiğini çıkartmak için asla aceleci davranılmamalı” dedi.

“Bu zamanda kar görmek oldukça ilginç”

Bu ayda kar görmenin ilginç olduğunu söyleyen Şakir Çelik, “Bizim memleketimizde bu zamanlarda asla kar olmaz. Zaten bu sene yağışta olmadı karda görmedik. Burada şu an gördüğüm kar yağışı için hayretler içindeyim bu zamanda kar görmek oldukça ilginç” açıklamasında bulundu.