Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MESKİ, 35 yıldır devam eden arızalara son verdi

MERSİN SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (MESKİ), AKDENİZ İLÇESİ HEBİLLİ MAHALLESİ İÇME SUYU HATTI YAPIM İŞİNİ TAMAMLADI. ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASIYLA, 35 YILDIR ARIZA VEREN VE EKONOMİK ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ.

MERSİN SU VE KANALİZASYON

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Akdeniz İlçesi Hebilli Mahallesi içme suyu hattı yapım işini tamamladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla, 35 yıldır arıza veren ve ekonomik ömrünü tamamlayan içme suyu hatları yenilendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde Mersin’in her köşesinde altyapı çalışmalarını hızlandıran MESKİ, yıllardır kronikleşmiş arızalara son verecek çalışmalara devam ettiği aktarıldı. MESKİ, ‘Hebilli Mahallesi içme suyu hattı yapım işi’ çerçevesinde, çeşitli çaplarda 8 bin 493 metre içme suyu hattı çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar çerçevesinde, mahallede bulunan mevcut içme suyu deposu da revize edildi.

Uzun süredir aynı mahallede muhtarlık yaptığı bilgisini kaydeden Hebilli Mahalle Muhtarı Cemal Tan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in ilgilenmesi ve konunun mecliste gündeme gelmesiyle, ekipler 1 hafta içerisinde mahallemize geldiler ve içme suyu şebekemizi yapmaya başladılar. Şu anda Hebilli Köyündeki içme suyu depomuzun tadilatını yaptılar ve yaklaşık 9 kilometre içme suyu şebeke hattımızın tamamı yenilendi. Hebilli Köyümüz şu anda, arıtmadan içiyor gibi tertemiz bir su içiyor. Bundan dolayı köyüm ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.