Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Malatya’da depremzede çocuklar için moral etkinlikleri düzenlendi

MALATYA’DA KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERDE ETKİLENEREK ARAPGİR’E YERLEŞEN DEPREMZEDE AİLELERİN ÇOCUKLARI İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR MEDYA SANAT AKTİVİTELERİ YOLU İLE PSİKOSOSYAL DESTEK ATÖLYELERİ OLUŞTURULDU.

MALATYA’DA KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERDE

Malatya’da Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenerek Arapgir’e yerleşen depremzede ailelerin çocukları için sürdürülebilir medya sanat aktiviteleri yolu ile psikososyal destek atölyeleri oluşturuldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya’da depremzede aileler ve çocuklarına yönelik sanat atölyelerinde psikososyal destek amaçlı etkinlikler düzenleniyor. Arapgir Belediyesi Kaşkaloğlu Konağı’nda Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun talimatıyla oluşturulan atölyelerdeki etkinlikler belediyenin eğitim ve kırsal kalkınma koordinatörlüğü bünyesinde yürütülürken, konak ve bahçesinde kurulan aktivite çadırlarında haftanın 4 günü etkinlik düzenleniyor.

Arapgir Belediyesi Eğitim ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü Yönetmen-Yazar Yalçın Özbek tarafından organize edilen etkinliklerle çocukların depremin psikolojik etkilerinden uzaklaşması ve medya sanat branşlarında beceriler kazanması hedefleniyor.