Kurum ve kuruluşlara yardım yapılması meclis gündemine geldi - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:33

Kurum ve kuruluşlara yardım yapılması meclis gündemine geldi

Kurum ve kuruluşlara yardım yapılması meclis gündemine geldi
Son Güncelleme :

08 Aralık 2022 - 3:14

Aralık ayı Bandırma Belediyesi Meclis Toplantısında, belediye’nin kurum ve kuruluşlara yardım yapmasıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü.

Maddeyle ilgili muhalefet meclis üyeleri çekincelerini dile getirdi. Madde içinde çevre belediyelere de yardım yapılacağını dile getiren MHP Belediye Meclis Harun Algül, “Biz bunu çevre ilçelere yapılacak yardımlar olarak değerlendirdik. Bu evrakın ucu açık, miktar belli değil. Yardımın miktarını ve kime yapılacağını görmek istiyoruz. Örneğin 200 bin lira üzerindeki yardımı ve destekleri tekrar mecliste görüşelim. Bir sınır olsun bu miktarın üzeri meclise gelsin.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Zeynep Özgün’de yapılacak yardım ve desteklerin şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

 

Eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Bunu sadece komşu belediyeler olarak düşünmeyin. Okular var, kaymakamlığa bağlı kurumlar da var. Esnaf odalarımızın talepleri olabiliyor. Biz bütün kurumlardan yazı istiyorum. Elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizim bunları yapabilmemiz için meclis kararı gerekiyor. Bunların hepsi şeffaf, bunlar devletin kurumları. Biz daha önce yazışma ile yapıyorduk. Yeterli olmadığı için bu kararı alıyoruz.” diye konuştu.  

Kurum ve kuruluşlara Belediye tarafından yardım yapılmasıyla ilgili gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.