Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KOMEK’in engellilere yönelik kursları ilgi görüyor

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI (KOMEK) TARAFINDAN İŞİTME ENGELLİLERE YÖNELİK İLK KEZ AÇILAN “SOSYAL YAŞAMDA İLETİŞİM” KURSU, KURSİYERLERİN ÖZGÜVEN KAZANMALARINA VE KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLIYOR. İŞİTME ENGELLİLER VE GÖRME ENGELLİLER İÇİN AÇILAN “EL SANATLARI” KURSLARI DA İLGİ GÖRÜYOR.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından işitme engellilere yönelik ilk kez açılan “Sosyal Yaşamda İletişim” kursu, kursiyerlerin özgüven kazanmalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor. İşitme engelliler ve görme engelliler için açılan “El Sanatları” kursları da ilgi görüyor.

KOMEK’te engelliler için açılan kurslar ilgi görüyor. Sürekli kendisini yenileyen ve günün şartlarına yönelik eğitimleri hayata geçiren KOMEK, bahar döneminde engellilere yönelik açtığı birbirinden önemli kurslarla kendisini geliştirmek ve sosyal hayata katılmak isteyen engelli bireylere hizmet vermeye devam ediyor. Bu çerçevede işitme engellilerin günlük hayatlarında ve özel hayatlarında iletişimini gözlemleme ve kurallar dahilinde etkili iletişim kurabilmeleri adına ilk kez açılan “Sosyal Yaşamda İletişim” kursu da ilgi görüyor. Aile Danışmanının anlatımı ve işaret dili çevirisi ile destek verilen eğitimde işitme engelli kursiyerler eğitimler sonunda özgüven kazanarak kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor.

İşitme ve görme engelliler için ’el sanatları’ kursu

Yine işitme engelliler ve görme engelliler için açılan “El Sanatları” kursu da KOMEK’in ilgi gören kursları arasında yer alıyor. İşitme engelliler için açılan el sanatları kursunda örgü ve basit dikiş branşları ile eğitim verilirken; görme engelliler açılan kursta ise örgü, özel gün ve nikah şekeri hazırlama branşlarında eğitim veriliyor. Kurslara katılan engelli vatandaşlar, kendilerini geliştirme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını belirterek, KOMEK sayesinde eksiklerini tamamlamaya çalıştıklarını söyledi.