Koçak gençlere seslendi: “Türkiye’nin kaderini sizler belirleyeceksiniz” - Banses GazetesiBanses Gazetesi

21 Mart 2023 - 03:24

Koçak gençlere seslendi: “Türkiye’nin kaderini sizler belirleyeceksiniz”

Koçak gençlere seslendi: “Türkiye’nin kaderini sizler belirleyeceksiniz”
Son Güncelleme :

18 Mart 2023 - 14:25

CHP Bandırma Gençlik Kolu Başkanlığı ve 27. Dönem CHP Balıkesir 9. sıra milletvekili adayı olan Oğulcan Koçak, Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği toplantıyla 28. Dönemde CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Oğulcan Koçak, seçim sürecinde gençlerin oyunun belirleyici olduğuna dikkat çekti. Koçak, “Bütün genç arkadaşlarıma sözümdür; Türkiye’nin kaderini sizler belirleyeceksiniz. Genç arkadaşlarım, 7,5 milyon genç ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak. Umudunuzu kaybetmeyin, umudunuzu büyütün. Asla ve asla unutmayın; Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan, bu ülkenin 7,5 milyon genci. O genç kardeşlerimi tek tek gözlerinden öpüyorum. Az kaldı, geliyoruz.” dedi.

“PARASI OLAN İÇİN DEĞİL, YARASI OLAN İÇİN ADAYIM”

Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılara da işaret eden  Koçak şunları söyledi: “Hiçbir vatandaşımızın geleceği ile ilgili ekonomik ya da sosyal kaygılar taşımadan, özgürlüklerin ve adaletin hakim olduğu, herkesin ülke yönetiminde söz sahibi olduğu, temsil edilebildiği demokratik bir Türkiye… Gençlerin hayal kurabildikleri, hayallerini hayata geçirebilecekleri, annelerinin, babalarının geleceğe güvenle baktığı, çocuklarının geleceğinden kaygı duymadığı bir Türkiye. Bunu başarmak bizim, sizlerin, şu salonda inanmış hepimizin görevi. Şimdi yeniden yeni bir hikâyeye, yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. O nedenle sadece inancınız lazım. Gençlerin, kadınların daha aktif olduğu, aklın ve bilimin egemen olduğu ezilenlerin ve güvencesizlerin kendisini daha çok bulduğu yeni bir ülkeyi birlikte inşa edeceğiz. Halkımızın gündelik sorunlarına, dertlerine ortak olmak çözüm bulmak dayanışmayı artırmak ve büyütmek için adayım. Partimizi halkın iktidarını kurmak için verdiği mücadelede en büyük güç yapmak için adayım. Ben bu şehirde büyüdüm, bu şehirde okudum, bu şehirde ailemi kurdum, bu şehirde bir evlat sahibi oldum, bu şehirde çalıştım ve ilk bu şehre aşık oldum. Geçerken uğradığım değil, ömrümü geçirdiğim şehir için adayım, poz vermek için değil, omuz vermek için adayım. Parası olan için değil, yarası olan için adayım. Hiç kimse unutmasın ve hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bu bir 100 metre koşusu değil. Bu bir maratondur ve maratonun sonuna geldik. 14 mayısta maraton bitecek. Yeni bir Türkiye’yi göreceksiniz. Güzel bir Türkiye’yi göreceksiniz. Kucaklaşan bir Türkiye’yi göreceksiniz. Bereketli bir Türkiye’yi göreceksiniz. Sevgili dostlarım asla başınızı öne eğmeyin. Önümüzde 59 gün kaldı geliyoruz. Siz de haykırın. İktidar olmak için geliyoruz. İktidar olacağız. Bedeli ne olursa olsun, ne pahasına olursa olsun mutlaka ama mutlaka kazanacağız!”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.