Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kirişci, Bakanlığına bağlı müdürlüklerden brifing aldı

BAKAN KİRİŞÇİ, BAKANLIĞA BAĞLI MÜDÜRLÜKLERDEN BRİFİNG ALDI

BAKAN KİRİŞÇİ, BAKANLIĞA BAĞLI

Milas Gıda ve Tarım Fuarı’nın açılışı sonrası Muğla Valiliğini ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Bakanlığına bağlı Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğünden brifing aldı.

Muğla Valiliği 75. Yıl Salonu’nda basına kapalı gerçekleştirilen brifingde Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı birimler, yapılan yatırımlar ve önümüzdeki süreçte yapılacak yatırımlar hakkında slayt eşliğinde sunum yaptılar. Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, 2022 yılında ve 2021 yılında yaşanan büyük orman yangınları sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, 2023 yılında orman yangınlarına yönelik hazırlıkları aktardı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak Muğla’nın tarımsal, hayvansal üretimi konusunda yapılan çalışmaları aktarırken, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ise Muğla’da devam eden taşkın koruma, gölet ve baraj inşaatlarının yanı sıra projelendirme çalışmaları tamamlanan 2023 yılında ihaleye çakacak yatırımlar hakkında bilgi verdiler.