Karabacakoğlu: “Tarlada izimde var, söyleyecek sözüm de var”

Karabacakoğlu: “Tarlada izimde var, söyleyecek sözüm de var”

ABONE OL
Nisan 5, 2023 12:18
Karabacakoğlu: “Tarlada izimde var, söyleyecek sözüm de var”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren Fatma Salı Karabacakoğlu, cumartesi günü Barış Manço Kültür Merkezinde aday adaylığı tanıtım toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan Karabacakoğlu, iktidara yönelik eğitim politikalarından kadın cinayetlerine kadar birçok konuda eleştiriler yöneltti.

Aday adaylığı sürecinde partililerden destek isteyen Karabacakoğlu konuşmasında şunları söyledi: “20 yıllık yarayı sarmak için; Cumhuriyetimizle öğüneceğim geriye giden eğitim sistemimizi yeniden çağdaş eğitim düzeyine getirmek için çalışacağım.

Elimizden alınan özgürlükleri geri almak için halkımızın en doğru kararı vereceğine güveneceğim… Bugüne kadar harcadığım emeğimi, siyaset yapma biçimimi, temsil yeteneğimi, eğitimimi, özetle liyakitimi sizlerin takdirine sunuyor; inancım, umudum ve cesaretim olduğu için bu yola çıkıyorum. Sizlerden bana destek olmanızı istiyorum.

‘Sizler adına’ ya da ‘size rağmen’ değil, bizzat içinizden biri olarak var olmak amacındayım. Ben, yurttaşlarımın sesiyim. Siz varsanız, ben varım ve sizden söz vermenizi istiyorum.

Ya hep beraber, ya hiç birimiz! Bu yola birlikte çıkacağız, birlikte yüreyeceğiz ve yolun sonunu birlikte göreceğiz. Biliyorum ki “Bizim topraklarda önce kadınlar uyanır, sonra güneş doğar; çünkü güneşi kadınlar doğurur.” Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altından çıktığım bu onurlu yürüyüşte güzel yurdum Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olması için, çalışacağıma söz veriyorum. Bu aydınlık yürüyüşte sizleri de yanımda görmek istiyorum. Bu sefer iş ciddi yoldaşlar sandığa giderken son kez özgür bir birey olma hakkımız için oy kullanacağız. Bu sefer insan gibi yaşayabilmek için oy kullanacağız. Bu sefer sadece bir tek adamın iki dudağının arasında bakmamak için oy kullanacağız…

Bu sefer manda ve himayeyi kabul etmeyen yüreklerin anısına oy kullanacağız… Yıllarca bizi sömürenlerden kurtulmak için oy kullanacağız… Bu sefer fikri hür vicdanı hür cumhuriyet için oy kullanacağız… İşte tam bu yüzden diyorum ki; Cumhuriyeti kurmuş olan partimizi iktidara taşıyalım. 1923’te Cumhuriyetimizi kurduk ve şimdi de 2023’de bu iktidardan ve tek adam sisteminden oligarşiden koruyacağız Cumhuriyetimizi…

Bir kadın, bir anne, bir eğitimci ve iş insanı olarak bu ülkenin gençlere, aydınlık yüzlere ihtiyacı olduğunu söylemek istiyorum. Ben genç bir siyaset kadınıyım. Tarlada izimde var, söyleyecek sözüm de var. Yürünecek de çok yolum var.”

 


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.