Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzmir’de çifte vatandaşlar Bulgaristan seçimleri için sandık başında

BULGARİSTAN’DA YAPILAN ERKEN GENEL SEÇİMİ İÇİN TÜRKİYE’DE YAŞAYAN ÇİFTE VATANDAŞLAR İÇİN OY VERME İŞLEMLERİ BAŞLADI. İZMİR’DE DE BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI BULUNAN BİNLERCE KİŞİ, SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE SANDIK BAŞINA GİTTİ.

BULGARİSTAN’DA YAPILAN ERKEN GENEL

Bulgaristan’da yapılan erken genel seçimi için Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlar için oy verme işlemleri başladı. İzmir’de de Bulgaristan vatandaşlığı bulunan binlerce kişi, sabahın erken saatlerinde sandık başına gitti.

Bulgaristan’da kurulamayan hükümet nedeniyle 3. kez tekrarlanan genel seçimler çerçevesinde Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlar oy kullanmaya başladı. İzmir’de yaşayan çifte vatandaşlar için 10 noktada, 18 sandık kurulurken, vatandaşlar sabah saat 08.00 itibarı ile oy vermeye başladı.

Buca Çamlıkule Şehit Ömer Sarı İlkokulu’nda kurulan sandıkta oyunu kullanan Vahiddin Durmaz, “Burada böyle bir organizasyon olmasından mutluyuz. Gelip oyumuzu kullandık, havalar ısınınca da Bulgaristan’a gezmeye gideceğiz. Hayırlısı olsun Bulgaristan hakkında” dedi. Sema Aydın ise “Oyumuzu burada kullanabilmek çok kolaylık sağladı. İşimizi aksatıp oralara gitmemiş oluyoruz. Geleceğimiz için oy kullanıyoruz” diye konuştu.