Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşaret diliyle okuma yazma öğreniyorlar

DÜZCE BELEDİYESİ ÇATISI ALTINDA HİZMET VEREN BELMEK, KURULAN ÖZEL SINIFTA OKUMA YAZMA BİLMEYEN İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN EĞİTİMLERE BAŞLADI.

DÜZCE BELEDİYESİ ÇATISI ALTINDA

Düzce Belediyesi çatısı altında hizmet veren BELMEK, kurulan özel sınıfta okuma yazma bilmeyen işitme engelli vatandaşlar için eğitimlere başladı. Aziziye Mahallesi’ndeki BELMEK binasında başlayan derslerde iki kurs eğitmeni okuma yazma öğrenmek isteyen bireylere ders veriyor.

Düzce Belediyesi BELMEK çatısı altında devam eden kurslara branş eklemeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen taleplere öncelik verilerek düzenlenen branş derslerine son olarak işitme engelli bireyler için okuma yazma sınıfı kurulması eklendi ve derslere başlandı. Okuma yazma bilmeyen işitme engelli bireylere, bir okuma yazma öğretmeni ve bir de işaret dili öğretmeni ile verilen derslerde bilgiler işaret dili tercümesi ile kursiyerlere aktarılıyor.

İşitme engelli olup okuma yazma öğrenmek isteyen her yaştan vatandaşın kurslara dahil olabileceği yapılan açıklamada yer alırken Aziziye Mahallesi’nde bulunan BELMEK Merkez Binasına başvuruda bulunacak her vatandaş için derslerin devam edeceği belirtildi.