Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Huzur uygulamasında bin 353 düzensiz göçmen yakalandı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KOORDİNESİNDE EMNİYET, JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK BİRİMLERİ TARAFINDAN DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELEYE YÖNELİK DÜZENLENEN HUZUR OPERASYONLARINDA 37 ORGANİZATÖR, BİN 353 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KOORDİNESİNDE EMNİYET,

İçişleri Bakanlığı koordinesinde emniyet, jandarma ve Sahil Güvenlik birimleri tarafından düzenlenen huzur operasyonlarında 37 organizatör ve bin 353 düzensiz göçmen yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince sorumluluk bölgelerinde Göç İdaresi Başkanlığı taşra birimleriyle düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi amacıyla yabancı uyruklu şahısların kalabileceği metruk yerler, yoğunlukla ikamet ettikleri bölgeler, umuma açık eğlence mekanları, tır garajları, terminaller, limanlar ve balıkçı barınakları, toplu taşıma durak ve istasyonlarında 33 bin 401 personel ve 9 bin 449 ekip ile 7 bin 403 noktada düzensiz göçle mücadeleye yönelik huzur uygulaması yapıldı. Huzur uygulamasında 5 bin 670 metruk bina, 10 bin 205 umuma açık yer, 499 terminal ve 3 bin 345 diğer yerler olmak üzere toplam 19 bin 719 yer kontrol edildi. 4’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 37 organizatör gözaltına alınırken, bin 353 düzensiz göçmen yakalandı. 45’i yabancı uyruklu, 8’i terör örgütü üyesi ve iltisaklısı olmak üzere toplam 784 aranan şahıs tespit edildi.

779’ü yabancı uyruklu ve 94’ü Türk vatandaşı olmak üzere toplam 873 şahsa idari yaptırım uygulandı. Uygulamada 8 kamyon, 2 botun düzensiz göç amacıyla kullanıldığı tespit edildi. Öte yandan 11 adet ruhsatsız av tüfeği, 13 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 496 adet mermi, 2 kesici-delici alet ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.