Her gün 2 bin 500 kişilik iftar

Her gün 2 bin 500 kişilik iftar

ABONE OL
Mart 23, 2023 18:24
Her gün 2 bin 500 kişilik iftar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Ramazan İftar Yemeği” geleneği sürüyor.
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Bandırma Belediyesi bu yıl da hayırseverlerin desteğiyle geleneksel “Ramazan İftar Yemeği” ikramlarına başladı.
Ramazan’ın ilk iftar yemeğinde Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma halkı ile bir araya geldi. Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan özel çadırda verilen yemeğe halk büyük ilgi gösterdi. Bandırma Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının işbirliğiyle verilen yemekte konuşan Başkan Tosun, “Hayırlı ramazanlar diliyoruz. Biliyorsunuz ramazan; birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının arttığı önemli aylardan biridir. Bugün Bandırma Belediyesi olarak geçmişten bugüne gelen artık Bandırma’nın olmazsa olmazı ramazan yemeklerini tertip ediyoruz.” dedi.
“HER GÜN 2 BİN 500 KİŞİLİK YEMEK VERİLECEK”
Kurulan çadırda her gün yaklaşık bin 750 ile 2 bin 500 civarında vatandaşın konuk olmasını beklediklerini söyleyen Tosun, Bandırma’nın 20 merkez mahallesindeki muhtarlıklarda 20’şer kişilik olmak üzere toplamda 400, Edincik Mahallesinde 250, Doğa ve Aksakal Mahallelerinde de toplamda 100 kişilik iftar yemekleri verileceğini dile getirdi.
“100. YIL VE AYYILDIZ’DA DA YEMEK STANTLARI KURULACAK”
Evlerinden çıkamayan yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gönderilmek üzere de yemek hazırlandığını belirten Tolga Tosun, “Ayrıca bu sene 100.yıl ve Ayyıldız mahallelerinde de kurulacak olan yemek stantlarında da yemek verilecek. Katkı sağlayan herkese sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Haber: Nur Uysun/Selin Girgin


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.