Hastanede bomba paniği - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:23

Hastanede bomba paniği

Hastanede bomba paniği
Son Güncelleme :

22 Aralık 2022 - 17:40

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik bölümü giriş kapısı önünde bulunan çanta, bomba paniğine neden oldu.

Unutulan çantayı görenler polise haber verdi. Olay yerine gelen Bandırma Emniyetine bağlı ekipler çantanın etrafında güvenlik önlemi aldı. Bomba olasılığına karşı Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’nden bomba imha uzmanları çağrıldı. İmha uzmanları gelene kadar tedbir amacıyla Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığından sinyal bozucu jammer alanda konuşlandırıldı.

Polis çevredeki kameraları inceleyerek çantayı bırakan şahsa ulaşmaya çalışırken, çantanın sahibi bir süre sonra olay yerine geldi. Çantanın hastanede tedavi gören ve ameliyata alınacak olan 54 yaşındaki M.G.’ye ait olduğu ortaya çıktı. M.G.’nin bir akrabasından ameliyat öncesi giysi gibi eşyalar istediği, akrabasının ise M.G.’nin istediği eşyaları poliklinik girişine bıraktığı öğrenildi. Ancak akrabası M.G.’ye eşyaları bıraktığını haber vermemesi üzerine çantayı uzun süre poliklinik girişinde gören vatandaşlar bomba olabileceği şüphesiyle emniyete haber verdi.

 

Olay yerine gelen M.G. polislerin kontrolünün ardından çantasını alarak hastaneye geri döndü ve ameliyat hazırlıklarına başladı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.