Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürsu’nun çocukları sıfır atık için bir arada

SIFIR ATIK KONUSUNDA ÖNEMLİ FARKINDALIK ÇALIŞMALARI YAPAN GÜRSU BELEDİYESİ 30 MART ULUSLARARASI SIFIR ATIK GÜNÜ NEDENİYLE İLÇE HALKINI “GERİ DÖNÜŞTÜRÜCÜ” İSİMLİ TİYATRO OYUNU İLE BİR ARAYA GETİRDİ. ÇOCUKLARA BİLİNÇ KAZANDIRAN OYUN İLE AİLELER DE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİ.

SIFIR ATIK KONUSUNDA ÖNEMLİ

Sıfır atık konusunda önemli farkındalık çalışmaları yapan Gürsu Belediyesi 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü nedeniyle ilçe halkını “Geri Dönüştürücü” isimli tiyatro oyunu ile bir araya getirdi.

Geri dönüşüm konusunda ilçe halkı ile beraber çalışmalar yapıp, evlerden geri dönüşüm toplayan, çeşitli sosyal projeler ile farkındalık kazandıran Gürsu Belediyesi, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü organizasyonu ile yine önemli bir etkinliğe daha imzasını attı. 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü çerçevesinde, geri dönüşümün dünyanın geleceği için ne kadar önemli olduğunu anlatan “Geri Dönüştürücü” isimli oyun Gürsu Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Gürsu’da sıfır atık için anlamlı bir tiyatro oyunu

Oyunu izlemek isteyen çocuklar ve aileleri günler öncesinde belirlenen puan karşılığı kadar geri dönüşüm malzemesi toplayıp Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne getirdiler. Tiyatro bileti ücretsiz alan çocuklar, birbirinden anlamlı mesajlar içeren “Geri Dönüştürücü” isimli oyunu Başkan Mustafa Işık ile beraber izledi. Geri dönüşüm konusunda sürekli bir farkındalık projesi ürettiklerini söyleyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, ” Sıfır atık bilinci öncelikle çocuklarımızın bilmesi öğrenmesi gereken bir konu, o sebepten hedef kitlemizi projemize göre çocuklarımız olarak belirleyebiliyoruz. Bu anlamlı etkinlik de onlardan biri. Beraber izlediğimiz keyifli oyun sayesinde hepimizin bilmesi gereken birçok şeyi öğrendik, güzel vakit geçirdik. Bizler, vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.