Gönüllü öğretmenler çalışmalarını sürdürüyor - Banses GazetesiBanses Gazetesi

30 Mayıs 2023 - 16:26

Gönüllü öğretmenler çalışmalarını sürdürüyor

GÖNÜLLÜ OLARAK DÜZCE’DEN GAZİANTEP İSLAHİYE’YE GİDEN BRANŞ ÖĞRETMENLERİNDEN OLUŞAN EKİP, ÇADIR EĞİTİM MERKEZLERİNDE ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.

Gönüllü öğretmenler çalışmalarını sürdürüyor
Son Güncelleme :

01 Nisan 2023 - 10:19

DÜZCE (İHA) – Gönüllü olarak Düzce’den Gaziantep İslahiye’ye giden branş öğretmenlerinden oluşan ekip, çadır eğitim merkezlerinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Düzce’den gönüllü olarak deprem bölgelerine giden öğretmenler depremzedelerin yanlarında olmaya devam ediyor. Öğretmenler hem eğitim öğretim hem de öğrencilerin sosyal hayata adaptasyon sürecini sağlıklı yürütebilmek adına psikososyal destek çalışmalarını da sürdürüyor. Gaziantep İslahiye’de; köylerde yer alan Arfalı, Fevzipaşa, Boğaziçi, Hasanlök çadır eğitim merkezlerinin yanında eğitim öğretime açık olan merkez okullarda da çalışmalarını devam ettiren öğretmenler, öğrencilere yönelik olarak değişik oyunlar, turnuvalar, sinema etkinlikleri, yüz boyama gibi farklı yarışmalar düzenleyip, aynı zamanda çadırlarda kalan öğrenci velilerini de ziyaret ederek öğrencilerin durumları hakkında velileriyle istişarelerde bulunuyorlar.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.