Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Girişimci kadınlara ulaşmak için yola çıktılar: Paydaşları her gün artıyor

KOCAELİ’DE KURULUP BÖLGE VE ÜLKE GENELİNDE İLGİ UYANDIRAN MARMARA KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ BİRLİĞİ’NE BURSA’DAN YENİ PAYDAŞ KATILDI. ÜST BİRLİK BAŞKANI NUKET ÖZCAN, “TÜRKİYE’NİN NERESİNDE OLURSA OLSUN, ÜRETİME KATILAN, ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYAN BÜTÜN KADINLARA ULAŞMAK, ONLARIN FİKİRLERİNDEN İLHAM ALMAK VE KENDİ İÇİMİZDE BU FİKİRLERİ BÜTÜN PAYDAŞLARIMIZLA PAYLAŞARAK ONLARA IŞIK OLMAK İSTİYORUZ” DEDİ.

KOCAELİ’DE KURULUP BÖLGE VE

Kocaeli’de kurulan Marmara Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Birliği’ne son olarak Bursa’dan yeni paydaş katıldı. Üst Birlik Başkanı Nuket Özcan, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun, üretime katılan, ülke ekonomisine katkı sağlayan bütün kadınlara ulaşmak, onların fikirlerinden ilham almak ve kendi içimizde bu fikirleri bütün paydaşlarımızla paylaşarak onlara ışık olmak istiyoruz” dedi.

Kocaeli’de kurulan ve kısa sürede hem bölgesinde hem de ülke genelinde ilgi toplayan Marmara Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Birliği’ne Edirne’den sonra Bursa’dan da yeni paydaş katıldı. Marmara Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri Birliği Üst Birlik Başkanı Nuket Özcan, yeni paydaş Gürsu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Sümeyye Işık’a yaka kartı ve plaketini takdim etti. Işık, birliğe seçildikleri için Nuket Özcan ve birlik yönetimine teşekkür ederek, birlikte gerçekleştirecekleri proje ve çalışmalar ile kadın emeğinin hak ettiği yere ulaşacağını kaydetti.

Çini ve seramik atölyesini gezdiler

Üst Birlik Başkanı Özcan ile beraberindekiler Bursa’da bir dizi program ve ziyaretler de gerçekleştirdi. Bursa’nın önemli çini ve seramik sanatçılarından Şebnem Tuna’nın atölyesini gezen heyet, eserleri hakkında bilgi aldı. Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Nuket Özcan, Şebnem Tuna’nın tüm kadınlara örnek olduğunu, kadın girişimi ve emeği açısından çok önemli bir işe imza attığını vurguladı.

“Bütün kadınlara ulaşmak, ışık olmak istiyoruz”

Bursa’da bir başka ziyaret ise yeni doğan çocuklar için tekstil ürünlerinin üretimini gerçekleştiren Dilek Bölükbaşı’nın atölyesine gerçekleştirildi. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Nuket Özcan, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun, üretime katılan, ülke ekonomisine katkı sağlayan bütün kadınlara ulaşmak, onların fikirlerinden ilham almak ve kendi içimizde bu fikirleri bütün paydaşlarımızla paylaşarak onlara ışık olmak istiyoruz. Bursa’daki ziyaretlerimiz bu anlamda çok faydalı ve verimli oldu. Kocaeli’de kurulan Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği’nin başarılı çalışmalarının gittiğimiz her yerde takdir edilmesinden ayrıca çok mutluyuz” diye konuştu.