Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gediz Atatürk Ortaokulu Sırbistan ziyaretini tamamladı

GEDİZ ATATÜRK ORTAOKUL SIRBİSTAN ZİYARETİNİ TAMAMLADI

GEDİZ ATATÜRK ORTAOKUL SIRBİSTAN

Kütahya’nın Gediz Atatürk Ortaokulu öğrencileri, Erasmus projesi çerçevesinde gittikleri Sırbistan’ın Belgrad şehrindeki programlarını tamamladılar.

Mens Sana in Corpore Sano-Young Healthy Students isimli sağlıklı yaşam ve spor konulu KA 229 projesinin 5. Hareketliliğini Sırbistan’ın Belgrad şehrine gerçekleştiren Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Rudger Boskoviç Okulunda proje ile ilgili çeşitli eğitim ve spor faaliyetleri gerçekleştirdi.

Gedizli öğrenciler Rudger Boskoviç Okulunda kültürel sunum gerçekleştirdi. Ayrıca voleybol, basketbol, futsal, badminton, gibi çeşitli sportif faaliyetlerini yanı sıra kültürel ziyaretler de gerçekleştirdi.

Sırbistan Büyükelçisi Hami Aksoy’u makamında ziyaret eden Atatürk Ortaokulu öğrencileri öğrencilerimiz Aziz Sava tapınağını , Kripto (yer altı kilisesi)ni , Nikola Tesla Müzesini gezdiler, Teslanın hayatını öğrenip icat prototiplerini deneylerle gözlemlediler, Şehir merkezi yürüyüş turu ile Sprish Vladaea caddesi , Terazije meydanı, Knez Mihajlova caddedi, Cumhuriyet meydanı, Kalemegdan parkı ve Tasmajdan parkını keşfettiler.

Proje hareketliliğine Proje Koordinatörü Ebru Apaydın ile Okul Müdürü Mehmet Aydın ve 5 öğrenci katıldı.