Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esnaf Kılıç; “Altın fiyatları artsa da kısmi düşüşler yaşanabilir” 

Gram altın fiyatı ons altın ve

Gram altın fiyatı ons altın ve döviz kurundaki yükselişlerden etkilendi, rekor kırdı. Altın fiyatları 5 Nisan 2023 Çarşamba günü, ABD verileriyle birlikte yükseldi.  

Bandırma Kuyumcular sokağında, altın fiyatları artışa geçince yatırımcılar harekete geçti. Yükseliş sonrası Kuyumcular sokağında en çok gram, çeyrek ve Cumhuriyet altını fiyatları sorulmaya başlandı. Bandırma Kuyumcu Esnafı Fatih Kılıç, rekor kıran altın fiyatları konusunda bilgi verdi. Esnaf Fatih Kılıç, “5 Nisan tarihi itibariyle altın her sene olduğu gibi bugünde rekor kırdı. Çeyrek altın 2 bin 80 lira, gram altın 1285 lira, 24 ayar has altın 1278 lira, Cumhuriyet altını ise 8 bin lira olarak işlem görüyor.” dedi.  

Gelen zamların arkasından kısmi düşüşler de yaşanacağını söyleyen Esnaf Fatih Kılıç, altın yatırımının değerini kaybetmeyeceğini ve uzun vadeli yatırım yapan vatandaşlar için rahatlık olduğuna dikkat çekti. Esnaf Kılıç, “Altının değeri her gün arttığı için mantıklı bir yatırım. Fed faizde kısmi düşüşler yaşanabilir bu da uzun vadeli yatırım yapan vatandaşlar için alım fırsatını yaratır. Küçük altın, gram altın, Cumhuriyet altını, gramse bunlar geleceğe dönük yatırımlar. Bütçeniz 500 liraysa yarım gram alabilirsiniz, yüz bin liraysa külçe ya da cumhuriyet altını alabilirsiniz.” diye konuştu.  

Haber: Selin Girgin