Edincik tarihinin en büyük projesi - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 01:55

Edincik tarihinin en büyük projesi

Edincik tarihinin en büyük projesi
Son Güncelleme :

20 Ocak 2023 - 16:07

İki katlı olarak tasarlanan Edincik Kapalı Pazaryeri ve Yaşam Alanı 3 bin 364 metrekare alana sahip olacak ve 65 tezgâh kapasitesi ile halka hizmet verecek.

Edincik Kapalı Pazaryeri ve Yaşam Alanının cuma günü temeli törenle atıldı. Temel atma törenine CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, siyasi parti başkanları, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Başkan Tolga Tosun, Kapalı Pazaryeri ve Yaşam Alnının Edincik’in en büyük projesi olduğuna işaret etti. Alanla ilgili detaylı bilgiler de veren Tolga Tosun “Edincik tarihinin en büyük projesi olarak görülen bu yapı tamamlandığında 3.364 metrekarelik bir alanı kapsayacak. İki katlı olarak tasarladığımız yapının içinde 65 tezgahlı geniş bir pazar alanı olacak ve zemin katımız ise kafe ve dinlenme alanlarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca kapalı Pazar yerimize entegre 10 adet peynir tezgahı yerini alacak. Tamamıyla insan odaklı olarak tasarlanan projemizin içerisinde hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıracak donatılar bulunuyor. Tüm bu donatılarla beraber iki katlı olarak tasarladığımız yapımız aynı zamanda insanlarımızın ortak buluşma noktası olacaktır. Söz verip hayata geçirdiğimiz projelerimizin arasına Edincik Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanımızı ekliyor olmaktan çok mutluyuz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun halka dönük projeler vizyonu çerçevesinde bugüne dek tasarladığımız çok sayıda projemizi hayata geçirdik. Destek Eğitim Kurs Merkezimizi, iki adet gündüz bakım evimizi, Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampımızı, Asfalt Tesisimizi, seyir teraslarımızı ve sıfırdan oluşturduğumuz yepyeni yeşil alanlarımızı şehrimize kazandırdık. Diğer taraftan Ordu Caddesi’ndeki 198 kişilik öğrenci yurdumuz da hızla yükselmeye devam ediyor. Bölgemizin en büyük projelerinden biri olan ve 100 bin metrekareden daha fazla alanı kapsayan Malta Deresi Projemizi de en kısa sürede tamamlayacağız. Pandeminin yarattığı etkiler ve hemen ardından ülkemizin yaşadığı ekonomik krizler kamu hizmetlerinin ve projelerin aksamasına sebebiyet verse de, bizler kararlılıkla söz verdiğimiz projeleri kırsal, merkez mahalle ayrımı yapmadan gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bandırmamız ve Bandırmalı hemşehrilerimiz için çalışmalarımıza var gücüyle devam ediyoruz. Düzenlediğimiz sayısız kültür, sanat ve spor etkinlikleriyle yaşayan bir kent yaratıyor, sosyal yardımlarımızla gönüllere dokunuyor ve aynı zamanda da verdiğimiz sözleri tutup kalıcı eserler hayata geçiriyoruz. Kentimiz yatırımlarımızla gelişiyor, güçleniyor. Hemşehrilerimiz için yepyeni bir uğrak noktası olacak Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanımız, Edincik Mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

TOLGA TOSUN’A TEŞEKKÜR

CHP İl Başkanı, Edincik’in doğal ve kültürel yapısıyla önemli bir yer olduğuna işaret etti. Köybaşı, “Belediyeciliğin yalnızca yol yapmak olmadığını, sosyal ve kültürel donatılarla bu güzellikleri sunmak olduğunu biliyoruz. Bandırma’da, Edincik’te bize bunu yaşatan Tolga Tosun’a çok teşekkür ediyoruz. Edicik’e ve Edinciklilere kapalı pazaryeri ve yaşam alanının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin de konuşmasında Edincik’in kendilerinde farklı bir yeri olduğunu kaydetti. Şahin, “ 6-7 ay sonra inşaat sona erdiğinde biz buraya da geleceğiz. Çok güzel bir hizmet sonuç itibariyle çok değerli bir belediye başkanımız var. Tolga kardeşim genç ve dinamik. Hizmetleri de gerçekten halka dokunan, ihtiyaç öncelikli, vatandaş neyi bekliyorsa o hizmeti sunan bir belediye başkanımız var. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.