Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzensiz göçmenlere yönelik polis denetimi yapıldı

ESKİŞEHİR’DE POLİS EKİPLERİNİN DÜZENSİZ GÖÇ İLE MÜCADELEYE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRDİĞİ DENETİMDE 2 BİN 750 ŞAHIS VE BİN 240 ARAÇ KONTROL EDİLDİ.

ESKİŞEHİR’DE POLİS EKİPLERİNİN DÜZENSİZ

Eskişehir’de polis ekiplerinin düzensiz göç ile mücadeleye yönelik gerçekleştirdiği denetimde 2 bin 750 şahıs ve bin 240 araç kontrol edildi.

Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Türkiye Düzensiz Göç ile Mücadeleye Yönelik Huzur Uygulaması çerçevesinde denetim düzenlendi. Yabancı uyruklu şahısların yoğun olarak yaşadığı 17 ayrı noktada, 17 ekip ve 100 personel ile yapılan denetimlerde, 500’ü yabancı uyruklu 2 bin 750 kişinin kimlik sorgulaması gerçekleştirildi. Kontrollerde düzensiz göçmen olduğu belirlenen 1 kişi için sınır dışı edilme işlemleri başlatılırken, basit yaralama suçundan arandığı belirlenen 1 kişi gözaltına alındı.

Ayrıca yapılan trafik denetimlerinde bin 240 araç kontrol edildi. Eksikliği bulunan araçların sahiplerine toplamda 47 bin 359 TL idari para cezası kesilirken, 1 araç trafikten men edildi.