Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dr. Çetin, kitabının ikinci baskısını ZBEÜ Rektörü Özölçer’e takdim etti

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELAMANLARINDAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ DR. REMZİ ÇETİN ‘İSRAİL SİYASETİ VE YAHUDİ SOLU’ ADLI KİTABININ 2. BASKISINI REKTÖR PROF. DR. İSMAİL HAKKI ÖZÖLÇER’E TAKDİM ETTİ.

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim elamanlarından Öğretim Görevlisi Dr. Remzi Çetin ‘İsrail Siyaseti ve Yahudi Solu’ adlı kitabının 2. baskısını Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e takdim etti.

Zonguldak Meslek Yüksekokulu Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Öğr. Gör. Dr. Remzi Çetin, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i makamında ziyaret ederek ‘İsrail Siyaseti ve Yahudi Solu’ adlı kitabının 2. baskısını takdim etti.

İsrail ve Yahudi tarihine ilişkin kapsamlı bilgiler sunan eser, dört bölümden oluşuyor. Eserin ilk bölümünde, İsrail solunun tarihi kökenleri ve İsrail sol siyasetine etki eden temel bileşenler, ikinci bölümde, İsrail devletinin kurumsal yapısı ve sol siyasi partiler, üçüncü bölümde, İsrail kurucu Sol Parti iktidarları ve Oslo barışı öncesi sol iktidarlar dönemi, son bölümde ise Oslo Barış Süreci ve sonrasında İsrail sol iktidarları konuları, Türkçe, İngilizce ve İbranice kaynaklar ışığında detaylı bir şekilde irdeleniyor. Uluslararası yayınevinden ikinci baskısı Aralık 2022’ de çıkan kitap her türlü okuyucuya hitap ediyor.