Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Ramazan hasbihalleri yoğun ilgi gördü

DİYARBAKIR’DA DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NİN GİRİŞİMİYLE ULU CAMİ AVLUSUNDAKİ YAZMA ESERLER KÜTÜPHANESİ’NDE (MESUDİYE MEDRESESİ) İKİNCİ YILDA GERÇEKLEŞEN HASBİHÂL PROGRAMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

DİYARBAKIR’DA DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NİN GİRİŞİMİYLE

Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi’nin girişimiyle Ulu Cami avlusundaki Yazma Eserler Kütüphanesi’nde (Mesudiye Medresesi) ikinci yılda gerçekleşen Hasbihâl Programı büyük ilgi gördü.

Sanatseverler, teravih namazından sonra kütüphane avlusunda buluştu. Peygamber ve sahabelere ev sahipliği yapan Diyarbakır’da manevi bir ayda birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Dicle Üniversitesi olarak şehir ve üniversiteyi pekiştiren etkinliklere önem verdiklerini söyledi.

Bu yılın ilk sohbetini Abdülaziz Yatkın gerçekleştirdi. Hasbihâl Programı, Ramazan ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günleri teravih namazından sonra Ulu Cami avlusundaki Yazma Eserler Kütüphanesi’nde devam edeceği belirtildi.

Hasbihal programına; Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, rektör yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, üniversite personelleri ve vatandaşlar katıldı.