Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dicle Üniversitesi’nde Kahramanmaraş merkezli depremler ele alındı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ VE BİRÇOK KURUMUN İŞBİRLİĞİYLE KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERDE “UYGULAMADAKİ HATALAR VE NE YAPMALI?” ADLI ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE

Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde mühendislik fakültesi ve birçok kurumun işbirliğiyle Kahramanmaraş merkezli depremlerde “Uygulamadaki hatalar ve ne yapmalı?” adlı çalıştay düzenlendi.

15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi’nde iki oturumda gerçekleşen çalıştayda “Saha gözlemleri ve Kahramanmaraş depremleri”, “Uygulamadaki hatalar ve ne yapmalı?” adlı konular ele alındı.

Çalıştay, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İl Oda Başkanı Mahsum Çiya Korkmaz, Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Z. Fuat Toprak, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Siraç Özerdem ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un açılış konuşmaları ile başladı.

Prof. Dr. İdris Bedirhanoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı oturumlarda Purdue Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan İrfanoğlu, IYTE Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Dönmez, Canterbury Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Santiago Pujol sunum yaptı, saha gözlemlerini aktardı.

Bilim insanları, Diyarbakır’ın ve ülkenin genel deprem haritasını paylaştı, olası depremlerle ilgili bilgi verdi, binaların güçlendirilmesi konusunda veri paylaştı.