Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremde ayağı sakatlanan İsmail Çürük’e tekerlekli sandalye yardımı

İKİNCİ DEPREME YAKALANAN VE YATAĞINDAN DÜŞEREK BACAĞINI SAKATLAYAN ÇÜRÜK, ENKAZDAN ÇIKARILARAK ESKİŞEHİR’DE BULUNAN KIZININ VE DAMADININ YANINA GELDİ. BACAĞINI SAKATLAYAN ÇÜRÜK’ÜN KENTE GELDİĞİNİ ÖĞRENEN DEDE İLE TORUN, MAĞDUR ADAMLA İLETİŞİME GEÇTİ. DEDE HALİT AYDOĞAN İLE TORUN MELİKE SARITAŞ, YÜRÜMEKTE GÜÇLÜK ÇEKEN YAŞLI ADAMIN İHTİYACI DOĞRULTUSUNDA TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI YAPTI. ZİYARETLERİ VE YARDIMLARINDAN DOLAYI DEDE VE TORUNA TEŞEKKÜR EDEN İSMAİL ÇÜRÜK’ÜN, MUTLULUĞU GÖZLERDEN KAÇMADI.

İKİNCİ DEPREME YAKALANAN VE

Eskişehir’de topladıkları mavi kapaklarla ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye yardımı yapan Halit Aydoğan ile torunu Melike Sarıtaş, Malatya’da depremde ayağı sakatlanan İsmail Çürük’e de tekerlekli sandalye yardımı yaptı.

Kahramanmaraş merkezli ilk depreme Malatya’da bir hastanede yakalanan 71 yaşındaki İsmail Çürük, daha sonra oğlunun Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde bulunan evine yerleşti. Burada da ikinci depreme yakalanan ve yatağından düşerek bacağını sakatlayan Çürük, enkazdan çıkarılarak Eskişehir’de bulunan kızının ve damadının yanına geldi. Bacağını sakatlayan Çürük’ün kente geldiğini öğrenen Halit Aydoğan ile torunu Melike Sarıtaş, depremzede ile iletişime geçti. Dede Halit Aydoğan ile torunu, yürümekte güçlük çeken yaşlı adamın ihtiyacı doğrultusunda tekerlekli sandalye yardımı yaptı. Ziyaretleri ve yardımlarından dolayı dede ve torununa teşekkür eden İsmail Çürük’ün mutluluğu yüzüne yansıdı.

“Yattığım yataktan düşmüşüm”

Malatya’daki deprem sonrası Eskişehir’e damadının yanına gelen İsmail Çürük, korku dolu anları şöyle anlattı:

“Oğlum, ben ve hanımım 6 Şubat günü saat 04.15’de hastanedeydik. Deprem olunca ‘herkes canını kurtarsın’ diye bağırdılar. Yaralılar geliyordu, kimisi bağırıyor kimisi çağırıyordu. Biz bir ticari taksi ile Malatya’nın Doğanşehir ilçesindeki oğlumun evine geçtik. O evde de ikinci depreme yakalandık. Ben yattığım yataktan düşmüşüm. Soba devrilmiş, herkes kaçmış gitmiş, bir gözümü açıyorum tam açamıyorum. Bacaklarımda sorun var, düşünce kalça kısmından itibaren kırılmış bacağım.”

“40 üzerinde tekerlekli sandalye verdim”

Bugüne kadar 40’tan fazla depremzedeye tekerlekli sandalye yardımı yaptıklarının altını çizen dede Halit Aydoğan ise, “Bugüne kadar depremzede kardeşlerimize 40 üzerinde tekerlekli sandalye verdim, inşallah bundan sonra da vermeye devam edeceğim. Depremzede kardeşlerimizin yüzünü güldürebiliyorsak ne mutlu, biliyorsunuz ben mutluluktan hep ağlarım. Bundan sonrada bu yardımlara devam edeceğim inşallah rabbim bana o sıhhati verir” dedi.

“Bu güzel amcamıza yardımcı olduk”

Melike Sarıtaş ise yapılan yardımlar hakkında, “Biz bu yardımı yaparken tamamen araştırdık, elimizden geliyorsa gidip sandalyeyi teslim ettik, imkânımız yoksa da aracılarla bu yardımları yaptık. Yardımlardan dolayı çok muştuyuz. Aslında deprem bize şunu öğretti; parası olan da depreme yakalandı parası olmayan da onun için bir musibet başımıza gelmeden bir şeylerin kıymetini bilelim. Biz kurum ya da kuruluş değiliz bu yola da dede-torum olarak, el ele vererek çıktık ama şimdi binlerce el olduk. Gözümüzün gördüğü, kulağımızın duyduğuna yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün bu güzel amcamıza yardımcı olduk, 40’tan fazla depremzedeye yardımcı olduk. Genel olaraktan 500’den fazla sandalye verdik, çok mutluyuz. Umarım bu desteklerimizin devamı artar” diye konuştu.

Reklamı Geç