Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremde ağır hasar alan künefe salonuna hüzünlü bakış

HATAY’DA KÜNEFE SALONU BAŞTA OLMAK ÜZERE 5 İŞLETMESİ DEPREMDE ZARAR GÖREN İŞ İNSANI 65 YAŞINDAKİ MEHMET AVCI, KISA SÜRE ÖNCE TEFRİŞATINI YAPTIRDIĞI İŞLETMESİNE HÜZÜNLÜ GÖZLERLE BAKTI. YAKLAŞIK 200 MİLYON LİRA ZARARI OLAN AVCI, HAYATIN ZOR AMA HER ŞEYİN DAHA GÜZEL OLACAĞINI KAYDETTİ.

HATAY’DA KÜNEFE SALONU BAŞTA

Hatay’da künefe salonu başta olmak üzere 5 işletmesi depremde ağır hasar gören iş adamı Mehmet Avcı, kısa süre önce tefrişatını yaptırdığı işletmesine hüzünlü gözlerle baktı. Yaklaşık 200 milyon lira zararı olan Avcı, her şeyin daha güzel olacağını kaydetti.

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da, ticaret ve gastronominin merkezi Tarihi Uzun Çarşı ile çevresi yerle bir oldu. Kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan künefecileriyle ünlü caddelerdeki işletmeler ya yıkıldı ya da ağır hasar aldı. 65 yaşındaki Mehmet Avcı’nın 1.5 yıl önce 2.5 milyon liraya tefrişatını yaptırdığı künefeci salonu da ağır hasar gördü. Avcı, çevresinde yıkım işlemleri başlayan işletmesine gelerek hüzünlü gözlerle baktı. Depremde 5 işletmesi zarar gören Avcı, yaklaşık 200 milyon liraya yakın zararının olduğunu kaydetti.

“Bugün hepsi gitti”

Konuşurken boğazı düğümlenen Avcı, tarif edilemez bir deprem ve acı olduğunu kaydetti. Hayatta olduğu için şükreden Avcı, “Bundan sonraki yaşamımız çok zor ama inşallah her şey güzel olsun. Gerçekten Antakya’nın durumunu ancak görenler, yaşayanlar bilir. Kafe ve künefe salonu olarak bölgede hizmet veriyorduk. 4 katlı iş yerimin yaklaşık 1.5 yıl önce 2.5 milyon masrafla tefrişatını yapmıştım. Ama bugün hepsi gitti, canımızın sağ olmasına şükrediyoruz. Burada ağırlıklı olarak künefeciler vardı. Her taraf yıkıldı ama elimizde kalan malları toparlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“200 milyonluk zarar”

İmkanlar dahilinde yeniden hayata dönmeye çalıştıklarını anlatan Avcı, “Sadece bu işletmede 5 milyona yakın zararım var. Binaya değer biçemiyorum. Normalde bizim züccaciye olarakta beş mağazamız vardı. Bir tane sağlam kaldı, o da enkaz altında. Diğer işletmelerim de yıkılacak zannediyorum, zararım 200 milyonu bulacak. Prefabrik bir iş yeri yapmayı planlıyoruz. Her şeyin hayırlısı olsun” dedi.