Cinayet zanlısı 15 ay sonra yakalandı - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:31

Cinayet zanlısı 15 ay sonra yakalandı

Cinayet zanlısı 15 ay sonra yakalandı
Son Güncelleme :

07 Aralık 2022 - 5:15

Susurluk’ta 15 ay önce öldürülen N.K.’nın cinayet zanlısı kurulan özel ekip tarafından yakalandı.

Susurluk’ta yaşanan cinayet ve gelişmelerle ilgili Balıkesir Valiliğinden şu açıklama yapıldı: “İlimiz Susurluk ilçesinde 21.08.2021 günü saat 08.00 sıralarında kamyon şoförü olan N. K. isimli şahıs çalıştığı işyerinin otoparkında yerde yüzünün alt kısmı kanlı bir şekilde, yüzüstü hareketsiz yatar vaziyette bulunmuş, şahsın yapılan kontrolünde EKS olduğu anlaşılmış, olay şüpheli ölüm vakası olarak değerlendirilmiş ve sonrasında yapılan çalışmalarda N. K.’nın kafasına küt bir cisim ile vurularak öldürülmüş olabileceği değerlendirilerek, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Susurluk İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından konunun daha detaylı araştırılması için özel ekip oluşturulmuş ve ekiplerimizin yapmış olduğu titiz çalışmalar sonucunda olay yeri ve çevresinde bulunan tüm kamera görüntüleri izlenmiş, olayla ilgili bilgi sahibi olan tüm şahıslar ile detaylı görüşmeler yapılmıştır.

Olay tarihinden 15 ay sonra 02.12.2022 günü olayın şüphelisinin, maktul N. K. ile birlikte aynı işyerinde şoför olarak çalışan O. A. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve Susurluk ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmış, alınan ifadesinde maktulün olay günü kendisine sarkıntılık etmesinden dolayı, uzaklaşması için kafasına sopa ile vurduğunu itiraf etmiştir. Şüpheli Adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.