Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiçekler otizme dikkat çekmek için toprakla buluştu

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ’NDE OTİZME DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA ÇIPLAKLI PARKI’NDA OTİZMLİ BİREYLER İLE BİRLİKTE ÇİÇEK DİKİP, HEDİYELER VERDİ.

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizme dikkat çekmek amacıyla Çıplaklı Parkı’nda otizmli bireyler ile birlikte çiçek dikip, hediyeler verdi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi iş birliğiyle hobi bahçesi çalışması gerçekleştirildi. Etkinlik çerçevesinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, otizmli bireyler ile birlikte Alanya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile işbirliğinde Çıplaklı Parkı’nda çiçek dikti. Başkan Yücel, otizmli bireylerle hobi bahçesi çalışması yaparak onların hayata entegrasyonunu sağlamak adına doğayla buluşmasına katkı sağladı.

Otizmli çocuklar çiçekleri ekip sulayarak bahçeyi renklendirdi. Toprağın iyileştirici etkisi ve doğayla iç içe olan otizmli bireyler için etkinliğin önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Yücel, “Farklılıklarımızla zenginleşiyoruz ve hep beraber şehrimizde güvenle, huzurla, mutlulukla yaşamayı başarıyoruz. Çünkü biz engelsiz bir kent için durmaksızın çalışıyoruz” dedi. Otizmli bireyler tarafından gerçekleştirilen ekim alanının çevre düzenlemesi sağlanarak alanın her ziyaretçiye bir anı niteliği taşıması adına tabelalandırıldı. Aileler de böyle güzel bir organizasyonda yer aldıkları için Başkan Yücel’e teşekkür ettiler.