“Bu güzellikler çocuklarımıza mirastır.” - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 01:57

“Bu güzellikler çocuklarımıza mirastır.”

“Bu güzellikler çocuklarımıza mirastır.”
Son Güncelleme :

07 Aralık 2022 - 5:07

Marmara Bölgesinin elde kalan ender tabiat güzelliklerinden biri olan Kapıdağ doğa tutkunlarını kendine çekmeye devam ediyor. Artemea Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Gönen Doğa Gezginleri ve Bandırma Basketbol Dağcılık ve Yüzme Gençlik ve spor kulüpleri ‘Sonbahara Veda’ adı altında bir Kapıdağ yürüyüşü gerçekleştirdi.

Artemea Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Gönen Doğa Gezginleri ve Bandırma Basketbol Dağcılık ve Yüzme Gençlik ve Spor Kulüpleri ‘Sonbahara Veda’ adı altında bir Kapıdağ yürüyüşü gerçekleştirdi. 14 kilometre süren yürüyüş Tatlısu, Manastır ve Ballıpınar güzergahında gerçekleşti. Bandırma Basketbol Dağcılık ve Yüzme Kulübü yönetim kurulu üyesi Emel Elbüken konuyla ilgili yaptığı açıklamada bunun sadece bir doğa gezisi olmadığını söyleyerek “Kapıdağ bölgemizde hatta tüm Marmara bölgesinde  elde kalan ender tabiat güzelliklerinden biri. Biz doğa tutkunları bu yürüyüşleri hem bu güzelliklerin tadını çıkarmak hem de korunmasına dikkat çekmek adına yapıyoruz. Sonuç olarak bu güzellikler çocuklarımıza mirastır. Bizde Kapıdağ’ı ve doğayı korumaya devam edeceğiz.” dedi. Gezi sonunda Ballıpınar Kadınlar Kooperatifi yürüyüşçülere kurufasulye pilav ikramında bulundu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.