Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bingöl’de EFOR projesi değerlendirildi

BİNGÖL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ YUSUF TOKUŞ, EFOR (EĞİTİMDE FARK OLUŞTURAN REHBERLİK) PROJESİYLE ÖĞRENCİLERİN BAŞARISININ GEÇTİĞİMİZ YILLARA GÖRE CİDDİ BİR ARTIŞ GÖSTERDİĞİNİ BELİRTTİ.

BİNGÖL İL MİLLİ EĞİTİM

Bingöl’de Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik (EFOR) projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bingöl’de İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Tokuş başkanlığında ortaokul ve lise müdürleriyle, EFOR projesinin ara değerlendirme toplantısı yapıldı. Üç farklı kategoride yapılan değerlendirme toplantılarında, öğrencilerin akademik başarılarındaki değişim, okullarda yürütülen çalışmalar ve projenin hedeflerinin gerçekleştirilme oranları ele alındı.

Projenin ilk yıl belirtilen hedef göstergelerinin üzerine çıktığını belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tokuş, bu yılın ikinci yarısı itibariyle de öğrencilerin akademik başarılarının geçtiğimiz yıllara kıyasla ciddi bir anlamda artış gösterdiğini söyledi.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iki yıldan bu yana kentteki akademik başarıyı artırmak için LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan 16 bin 875 öğrenciye, 18 tane ölçme ve değerlendirme sınavı uygulandığı bildirildi.