Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Baybatur’dan bağları zarar gören çiftçiyi rahatlatan açıklama

AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MANİSA MİLLETVEKİLİ MURAT BAYBATUR, MANİSA’DA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE MEYDANA GELEN DON AFETİNDEN ETKİLENEN ÇİFTÇİLERE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNARAK, “DEVLETİMİZ BÖLGEDEKİ TÜM YARALARI HIZLA SARARAK HİÇBİR ÇİFTÇİMİZİ BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRADA MAĞDUR ETMEYECEKTİR.” DEDİ.

AK PARTİ MKYK ÜYESİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa’da don afetinden etkilenen çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Devletimiz bölgedeki tüm yaraları hızla sararak hiçbir çiftçimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada mağdur etmeyecektir.” dedi.

Manisa’nın bazı ilçelerinde, ilkbaharın gelmesiyle uyanan ve filiz vermeye başlayan üzüm bağlarının bir bölümü 29 Mart gecesi etkili olan zirai don nedeniyle zarar gördü. AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur da zirai don olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Baybatur, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Manisa’mızda geçtiğimiz günlerde 285 bin 44 dekar alanda meydana gelen don afetinden etkilenen 12 bin 97 çiftçimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Afetin ardından, İl Tarım Müdürlüğü ekiplerimizin hasar tespit çalışmalarına başlamış ve çalışmalara hala devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile devletimiz bölgedeki tüm yaraları hızla sararak hiçbir çiftçimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada mağdur etmeyecektir. Tüm hemşehrilerimize bir kez daha geçmiş olsun”