Bandırma’nın ticaret hacmi 1 milyar dolar - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:43

Bandırma’nın ticaret hacmi 1 milyar dolar

Bandırma’nın ticaret hacmi 1 milyar dolar
Son Güncelleme :

08 Aralık 2022 - 15:04

Arkas Lojistik Grubu CEO’su Onur Göçmez, Bandırma’nın stratejik bir noktada bulunduğuna dikkat çekerek yıllık ticaret hacminin 1 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

Arkas Lojistik Grubu CEO’su ve Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez,  Bandırma Ticaret Odası ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen “Uçtan uca Lojistik” seminerine konuşmacı olarak katılarak lojistik sektörünü değerlendirdi.

Söyleşiye; Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, Bandırmaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, futbolcular, öğrenciler ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Açılışta konuşan Adem Yılmaz, üniversite ile iş birliği içinde etkinliklere devam edeceklerini kaydetti. Yılmaz, “Bundan sonra tüm topluluklarımızla güzel iş birlikleri yapacağız. Bizleri kırmadığı için Onur Göçmez’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Söyleşide sunumu iyi izleyen öğrencilere 10 adet hediye çeki olduğunu aktaran Göçmez, iş hayatına başladığı dönemleri ve lojistik alanına geçişini anlattı. Arkas Lojistiğin çalışmaları konusunda da bilgi veren Göçmez, çok sayıda ülkede ofislerinin olduğunu belirtti.  Göçmez, “Biz ciromuzu 257 milyondan 438 milyon liraya çıkarmışız. Biz bunu gençlerle yaptık, benim en önemli özelliğim gençlere güvenmektir. Türkiye’de daha çok liman kentlerinde hizmet veriyoruz. Taşımış olduğumuz konteynır sayısı yılda 150-200 bin adet.” dedi.

Türkiye’nin coğrafi konumuna değinen Göçmez, “Türkiye 4 saatlik uçmuşla dünyanın 4 farklı noktasına ulaşabileceğiniz bir merkez, bir köprü.” Dedi.  

Çeşitli ülkelerin büyümelerinden örnekler veren Göçmez, “Siz eğer hep aynı yerde çalışırsanız problem var. Yatırımları başka ülkelerde yapmak lazım. İş imkanları bir yerlerde biterken başka yerlerde başlıyor. Türkiye’nin en güzel özelliği ne olursa olsun sabah kalkıp dükkanı açıyoruz. Dışa bağımlı bir ihracat yapıyoruz. Türkiye şu an en güvenli trafik alanı. Türkiye yeni bir ekonomik bir koridor. Ülkemizin 3 yanı denizlerle çevrili aslında çok büyük bir potansiyele sahibiz. Bandırma bir çemberin içinde. Bandırma demiryoluyla limana bağlantısı olan nadir şehirlerden. Bandırma stratejik bir bölgede, Bandırma’nın ticaret hacmi yıllık 1 milyar dolara çıkmış durumda. Demiryolu hem maliyet hem sürdürülebilirlik hem de çevrecilik konusunda en avantajlı alan. Arkas Rail olarak 3 elektrikli lokomotifi satın aldık. Bunlarda dual motor var, hem elektrikli hem dizel. 24 ay sonra elimizde olacak.” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.