Bandırmalı Özel Sporcu Türkiye 3’ncüsü oldu - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 03:54

Bandırmalı Özel Sporcu Türkiye 3’ncüsü oldu

Bandırmalı Özel Sporcu Türkiye 3’ncüsü oldu
Son Güncelleme :

08 Aralık 2022 - 3:05

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunca düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası, Antalya’da yapıldı.

3 gün süren organizasyona katılan özel sporcular, Zeytinköy Spor Tesisleri’ndeki atletizm, uzun atlama ve gülle atma müsabakalarında mücadele etti. Şampiyona sonunda madalya töreni gerçekleştirildi.

Bandırma’dan Şehit Bedir Karabıyık Spor Kulübü sporcusu Adem Sevinç’te şampiyonaya katılarak Down sendromlular 1500 metre Türkiye üçüncüsü oldu.

Şehit Bedir Karabıyık Spor Kulübü Başkanı olan ve aynı zamanda Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, yaptığı açıklamada şampiyonada yer alarak dereceye girmenin önemli bir başarı olduğuna işaret etti. Uçar, ” 2015 yılından bugüne kadar şehrimizde özel sporcular için faaliyet gösteren tek kulüp bizi ve bugüne kadar özel sporcular alanında yerelde ve ulusal da birçok başarılar elde eden sporcumuz bu şampiyonada da derece yaparak Türkiye üçüncüsü oldu bu bize büyük bir gurur yaşattı” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.