Bandırma’da karbon salınımı yüzde 40 azaltılacak - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 02:15

Bandırma’da karbon salınımı yüzde 40 azaltılacak

Bandırma’da karbon salınımı yüzde 40 azaltılacak
Son Güncelleme :

07 Aralık 2022 - 12:33

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Başkanlar Sözleşmesi”ni imzalayarak Bandırma’da 10 yıl içinde karbon salınımının yüzde 40 azaltılacağını taahhüt edecek.  

Salı günü yapılan Bandırma Belediyesi aralık ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Tolga Tosun’a “Başkanlar Sözleşmesi”ni imzalaması için mecliste oy birliğiyle yetki verildi. Başkanlar Sözleşmesi’ni Tolga Tosun’un imzalamasının ardından sözleşme Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilecek.

Tolga Tosun, Başkanlar Sözleşmesini imzalamasıyla birlikte Avrupa Birliği’nin iklim ve enerji politikasıyla bağlantılı olarak Bandırma’da karbon emisyonlarını 10 yıl içinde yüzde 40 oranında azaltmayı taahhüt etmiş olacak. Sözleşme kapsamında Bandırma Belediyesi, kente karbon emisyonu envanteri ve ne kadar karbon salınımı yapıldığını tespit ederek istatistiki rakamlar ortaya koyacak.   

Başkanlar Sözleşmesi’nin çevre konusunda bir ilk adım olduğuna dikkat çeken Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Bu artık bir sosyal sorumluluk işi, devletler artık kendilerine salınım konusunda hedef koyuyor. Biz de bunun bir parçası olacağız. Bandırma’da çevreye duyarlı sanayi istiyoruz. Bu bir ilk adım. En azından çevremizde bu konuda bir çalışma yapacağız.”dedi. Haber: Tufan Dalgıç    

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.