Bandırma'da 24 bin öğrencinin karne heyecanı - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

6 Şubat 2023 - 01:57

Bandırma’da 24 bin öğrencinin karne heyecanı

Bandırma’da 24 bin öğrencinin karne heyecanı
Son Güncelleme :

23 Ocak 2023 - 0:15

Karne günü için heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısı bugün öğrencilerin karnelerini almalarıyla sonlandı.

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal ve Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan Ticaret Borsası İlk ve Ortaokulunda öğrencilerle buluştu.

Öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Aksakal, tavsiyelerde bulundu. Aksakal, “Bugün okulumuzda, öğrencilerimizle birlikte karne vermenin coşkusunu hep birlikte yaşadık. Gerçekten bizlerde aynı duyguları yaşadık. Yoğun bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemde ben öğrencilerimize benim tavsiyem tabii ki bu 15 günlük dönemi karne dağıtırken de ifade ettiğim gibi bir planlamayla hem dinlenme hem sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunmak aileyle, belki uzakta olan ebeveynlerde onlarla birlikte olabilme imkanı açısından önemli ama ne yaparsak yapalım bir planlama dahilinde her günümüzü her saatimizi planlayarak, programlayarak hareket edersek dönüşte 15 günlük süre sonundaki dönüşte daha dinç daha zinde ve dinamik olunacağını düşünüyorum. Tüm öğrencilerimize onlarla birlikte olan öğretmenlerimize, emeğini hiçbir zaman esirgemeyen değerli öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize ve milli eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum başarılar diliyorum.” Dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan da tatilde öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Aslan, “An itibariyle 24 bin öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıkıyorlar. Bu öğrencilerimizin tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini diliyoruz, kendileri bol bol kitap okusunlar bu süre zarfında tatil aktif bir dinlenme süreci içeren bir yaklaşımla hareket edilmesi gerekiyor. Çocuklarımız tatili sadece yatarak ya da başka faaliyetlerle okuldan uzaklaşarak geçirmemek ekran başında çok fazla vakit geçirmemelerini tavsiye ediyorum. Yine vaktiyle kalkıp vaktiyle yatıp kalkmalarını tavsiye ediyorum. Eğitim hayatlarına geri dönüşlerinde onların daha hızlı bir şekilde okula adapte olmalarını sağlayacak. Buradan hem öğretmen arkadaşlarımıza hem de öğrencilerimize iyi tatil dileklerimi iletmek istiyorum.” Diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.