Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakanlık’tan Soma Atıksu Arıtma Tesisine inceleme

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, AVRUPA BİRLİĞİ VE ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİ İLE SOMA İLÇESİNE KAZANDIRILAN ATIKSU ARITMA TESİSİNDE BAKANLIK YETKİLİLERİNİ KONUK ETTİ.

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, AVRUPA

MASKİ Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliği ile Soma ilçesine kazandırılan Atıksu Arıtma Tesisinde Bakanlık yetkililerini konuk etti. Yetkili birimler tarafından yapılan ziyarette, tesisin tüm üniteleri detaylıca incelenirken, tesisin yapısal durumu ve arıtma verimi de kontrol edildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 19 Atıksu Arıtma Tesisi ile Gediz ve Bakırçay havzalarını evsel nitelikli atık su kirliliğinden koruyor. Başarı ile işletilen tesislere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri tarafından denetim ve ziyaretler yapılmaya devam ediliyor. Bu çerçevede İdare bünyesinde hizmet veren Soma Atıksu Arıtma Tesisi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, İzleme ve Değerlendirme Şubesi yetkilileri tarafından ziyaret edildi. Yapılan ziyaret sırasında tesisin tüm ünitelerini detaylıca inceleyen yetkililer, tesisin yapısal durumunu ve arıtma verimini kontrol ettiler. Atıksu Arıtma Daire Başkanlığı Şube Müdürlerinden Onur Artan ve yetkili personelden işleyiş ve çalışmalar hakkında bilgi alındı.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Gediz ve Bakırçay havzalarının özlenen günlerine kavuşması için yoğun tempoda çalıştıklarını vurgulayarak, “İdaremiz bünyesinde il genelinde 19 atıksu arıtma tesisimiz ile Manisa’mıza hizmet ediyoruz. Soma ilçemizdeki tesisimizi de başarılı bir şekilde işletiyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İl Müdürlüğü yetkilileri de tesislerimizi sürekli denetliyor ve inceleme gerçekleştiriyorlar. Gediz ve Bakırçay Havzalarımızın eski özlenen günlerine dönmesi için kurum olarak çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.