Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Amasya Valisi Masatlı deprem bölgesinden döndü

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI, 6 ŞUBAT’TAKİ DEPREM FELAKETİNİN ARDINDAN KOORDİNATÖR VALİ OLARAK GİTTİĞİ BÖLGEDEKİ ÇALIŞMALARININ ARDINDAN 61 GÜN SONRA AMASYA’YA DÖNDÜ. ÖNCE GAZİANTEP SONRA DA GÖREV YAPTIĞI HATAY’DAKİ DEPREMZEDELERDEN HAKLARINI HELAL ETMELERİNİ İSTEYEN VALİ MASATLI, “HER NE KADAR FİZİKEN BURADAN AYRILIYOR OLSAK DA GÖNLÜMÜZÜN BİR YANI DAİMA GAZİANTEP VE HATAY DA KALACAKTIR” DEDİ.

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI,

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, 6 Şubat’taki deprem felaketinin ardından koordinatör vali olarak gittiği bölgedeki çalışmalarının ardından 61 gün sonra Amasya’ya döndü. Önce Gaziantep sonra da görev yaptığı Hatay’daki depremzedelerden haklarını helal etmelerini isteyen Vali Masatlı, “Her ne kadar fiziken buradan ayrılıyor olsak da gönlümüzün bir yanı daima Gaziantep ve Hatay da kalacaktır” dedi.

Her iki bölgede arama-kurtarma, iaşe, şehirlere su temini, altyapı, çevre temizliği, gıda güvenliği, hayvanların bakımı ve hijyen alanları oluşturulması çalışmalarıyla depremden etkilenen vatandaşları bir nebze olsun rahatlatmak için çok sayıda kamu kurumu, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, gönüllüler ve ekiplerle birlikte çalıştıklarını vurgulayan Mustafa Masatlı, “Yaptığımız bu çalışmaların yanı sıra deprem bölgesinde insanımızın acısını paylaşmayı, onların gönlüne dokunabilmeyi, genç, yaşlı, çocuk her yaştan insanımızın ihtiyaçlarına çözüm üretebilmeyi de en asli görevimiz saydık” diye konuştu.

61 gün süren çalışmalarını noktalarken deprem bölgesinde karşılaştığı insanların devlete olan güveni, sağduyusu ve gösterdikleri misafirperverlik ile kadirşinaslığın çalışma azimlerini artırdığını vurgulayan Masatlı, “Bu noktada saygıdeğer Gaziantep ve Hatay halkına hizmet edebilmenin, ülkemize ve milletimize olan vefa borcumuzu bir nebzede olsun ödeyebilmenin gurur ve mutluluğunu bir ömür boyu taşıyacağız. Her ne kadar fiziken buradan ayrılıyor olsak da gönlümüzün bir yanı daima Gaziantep ve Hatay da kalacaktır” ifadelerini kullandı.