26.05.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Emekliler belediye ile proje yapmaya hazır 08/11/2019

Emekliler belediye ile proje yapmaya hazır 08/11/2019
Bandırma Emlak

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, emekliler için yapılacak projelerde Bandırma Belediyesi ile ortak çalışmaya hazır olduklarını açıkladı.

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mitat Günüç, emeklilerin durumunun her geçen gün zorlaştığını söyledi. Bandırma’da derneklerine kayıtlı 10 bin 500 üyenin bulunduğunu hatırlatan Günüç, emeklilerin sorunlarını her platformda gündeme getirmeye devam edeceklerini belirtti.

 

Belediye ile emeklilerin yaşam standardını yükseltmek için projeler yapmaya da hazır olduklarını  kaydeden Günüç, “Bandırma’da emeklilerin gidip istirahat edeceği bir alana ihtiyacımız. Buraya projeler yapılmalı ve içinde yaşlı bakım evi olmalı. Bunu belediye ile ortak yapabiliriz. Bizim istediğimiz ağaçlandırılmış, sanatoryum gibi bir alanın Bandırma’ya kazandırılması” dedi.

 

EMEKLİYE YAKACAK YARDIMI

Emeklilerin sorunlarını belirlemek için anket yapacaklarını belirten Günüç, “bu anketle ekonomik durumdan tutun da emeklilerin borçlarına, aile durumlarına kadar her şeyi belirleyeceğiz. Geniş kapsamlı bir anket olacak. Bu anketler ilgili bakanlığa gönderilecek. Genel merkezimiz buradan aldığı sonuçları TBMM’ye de iletecek.  Düşük aylık alan yani 1000-1500 alan emeklimize yılda bir kez bir maaş yakacak yardımı almaları için genel merkezimiz meclise teklif verdi.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ