El Estetiği 19/11/2021 - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 16:45

El Estetiği 19/11/2021

El Estetiği 19/11/2021
Son Güncelleme :

19 Kasım 2021 - 11:16

Yaşlanma belirtilerini en fazla hissettiğimiz organlardan biri ellerimizdir. İlerleyen yaşla birlikte, eller üzerinde kırışıklıklar, lekelenmeler meydana gelir. Kimyasala maruz bırakılması, güneş ışığına maruz kalması, nem dengesinin azalması, yaşla birlikte elastikiyet özelliğinde azalma, lekelenmelere ve kırışıklıklara neden olmaktadır. Günümüzde acısız ve pratik tedaviler ile el üstü estetiği yöntemleri mevcuttur ve bu tedaviler kişinin estetiğinde bütünlük sağlayarak çözüm sunmaktadır.

EL ESTETİĞİNDE YAĞ TRANSFERİ

Yaşla ve çevresel faktörlerle hacmini ve gergin özelliğini kaybeden el dokusuna, kişiden alınan yağ dokularının kök hücre bakımından zengin hale getirildikten sonra el üstünde bulunan sorunlu bölgelere enjekte edildiği bu işlem, el üstünde bulunan ciltte onarma başlatır, yeni hücre oluşumunu destekler ve el üstüne genç bir görünüm kazandırır.

El estetiğinde uyguladığımız yağ transferi işlemi, cilt yüzeyinde renk açılmasını sağlayarak el üstüne gençleşmiş yenilenmiş bir görünüm kazandırır. Her ele ortalama 12-15 ml arasında yağ transfer edilen işlem, el üstünde dolgunluk sağlayarak burada meydana gelmiş damarlanma görüntüsünü de siler, pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarır.

 • Lokal anestezi altın yapılmaktadır.
 • Operasyonun ertesi günü kişi ellerini kullanabilir.
 • İşlemi takip eden birkaç gün boyunca, aşırı güneş ışığından, kimyasal kozmetik ürünlerin kullanımından kaçınılması tavsiye edilmektedir.
 • İşlem toplamda yarım saat sürmektedir.
 • Uygulama kalıcıdır. Yaşlanma belirtileri devam edeceğinden, kişi ileriki yıllarda tedaviyi tekrar edebilir.
 • Güneş ışığının neden olduğu çillenme ve lekelenmeleri ortadan kaldırır.
 • Kişi işlem sırasında hiçbir acı hissetmez.
 • Parmak ucundan bileğe kadar tüm el bölgesinde uygulanabilir.

EL ESTETİĞİNDE KİMYASAL PEELİNG

Güneşe bağlı yaşlanma etkilerinin (güneş lekeleri, çiller, kırışıklıklar…) düzeltilmesi, pigmentli lekelerin düzeltilmesi, akne tedavisi, yüzeyel skar ve dövme silinmesi işlemlerinde de sıkça uyguladığımız kimyasal peeling tedavisi, yeni epidermis ve dermiş hücrelerinin oluşumunu destekleyerek cilt yenilenmesini sağlayan bir uygulama şeklidir.

Yağ transferi işlemi ile birlikte destekleyici tedavi olarak uygulanabilen Kimyasal peeling işleminde, el cildinde katman katman onarma ve tedavi sağlanır. Operasyonda, el cildinin altına yoğun nem tedavisinin yapıldığı işlem sonrasında,ciltte soyulma başlayarak yenilenme sürecine girilir. Kişi işlemi takip eden günlerde hekimin önerdiği yıkama ve krem kullanma ritüelleri uygular. İhtiyaç halinde tekrarlayan seanslar uygulanabilir.

EL ESTETİĞİNDE HYALURONİK ASİT DOLGUSU

Cilt kusurlarının tedavisinde uygulanan dolgu işlemlemlerinin bir türü Hyaluronik Asit dolgusu işlemi, ciltteki kırışıklıkların ve yaşlanma belirtilerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Halihazırda deride var olan hyaluronik asidin miktarının arttırıldığı işlemde, hyaluronik asit bir dizi tıbbi işlemden geçirildikten sonra cilde enjekte edilir. Enjekte edildiği yerde çevresindeki tüm nemi tutan ve genişleyerek ilerleyen hyaluronik asit, kırışıklıkları düzleştirerek gençleşme, gerilme, dolgunlaşma ve hacmin artması etkilerini sağlamaktadır.

Hyaluronik asit dolgu işlemi için anesteziye gerek duyulmamakta, sadece elleri uyuşturan anestezik kremler kullanılmaktadır. Kişi işlem sırasında hiçbir acı,sızı,ağrı hissetmez. Hyaluronik asit özel, ince uçlu iğnelerle ellere enjekte edilir.

 1. Hayvansal bir ürün olmadığı ve kişi metabolizmasında halihazırda yer aldığı için alerjik reaksiyon riski yoktur.
 2. Botoksa kıyasla daha doğal, normal bir görünüm sağlar.
 3. Etkisi 6 ay-1 sene arasında devam eder, sürekli tekrar eden seanslara gerek duyulmaz.
 4. Uygulamadan sonraki birkaç gün cildin temiz tutulması tavsiye edilir.
 5. İşlemden sonra oluşan kızarıklık ve şişlik birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.

EL ÜSTÜ ESTETİĞİNDE LAZERLE TEDAVİ

Özellikle yağ transferi işlemi sonrası kombine,tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan lazerle tedavi, gevşemiş el derisinin lazer ile gerilmesi işlemidir. Lazerle tedavide, gerilme meydana getirilirken aynı zamanda yaşlılık ve güneş lekelerinin de silinmesi sağlanır.

3-5 seans uygulanan lazerle tedavide, el üzerinde yer alan koyu renk lezyonların tedavisi sağlanır, kırışıklıklar düzeltilir ve sağlanan gergin görünüm ile genç, dinamik bir görünüm elde edilir.

 

Ellerde nem kabının yağ transferi ile çözüme ulaştırıldığı el üstü estetiğinde, dolgunluk ve hacim kaybının hyaluronik asit dolgusu ile tedavi edilerek ardından gevşeyen ve sarkan yapıların lazerle onarıldığı kombine tedaviler el estetiğinde kusursuz sonuçlar sağlayacak ve kalıcı bir görünüm kazandıracaktır.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.