24.11.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

EĞİTİM YATIRIMLARI İÇİN BİR PROTOKOL DAHA 21/11/2020

EĞİTİM YATIRIMLARI İÇİN BİR PROTOKOL DAHA 21/11/2020
Bandırma Emlak

“Derslik sayısının yetersizliği nedeniyle ihtiyaca cevap veremeyen Karesi Fatih Ortaokulunun mevcut binasına Hayırsever Hasan UÇAR tarafından inşa edilecek 10 derslikli ek bina için protokol imzalandı.”

 

19 Kasım 2020 Perşembe günü İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen protokol imza töreni; İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve hayırsever Hasan Uçar’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Derslik sayısının yetersizliği nedeniyle ihtiyaca cevap veremeyen Karesi Fatih Ortaokulunun mevcut binasına Hayırsever Hasan UÇAR tarafından inşa edilecek 10 derslikli ek binada 2 derslikli anaokulu ve 8 derslikten yer alan sınıf ve atölyeler yer alacak.

BUGÜN VE YARIN MİNNETLE ANILACAKLAR

Hayırsever Hasan Uçar’ın, Balıkesir eğitimine kazandıracağı bu eserle bugün ve yarın minnetle anılacağını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki insanları ölümsüzleştiren, geride bırakmış olduğu eserlerdir. Kıymetli Hayırseverimiz Hasan UÇAR Bey de yaptırmış olduğu bu eserle bugün ve yarın minnetle anılacaktır. Kazançlarından ayırıp doğdukları, sevdikleri bu topraklara eser kazandıran Hayırseverimiz Hasan UÇAR Bey’e ve bu güzel hayra vesile olan Karesi Belediye Başkanımız Sayın Dinçer Orkan’a tüm öğrencilerimiz adına şükranlarımı arz ediyor; yapılacak 10 derslikli ek binanın Karesi Fatih Ortaokulumuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

EL ELE VEREREK BALIKESİR´DE EĞİTİMİ ÇOK DAHA GÜZEL NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ

Aynı zamanda Karesi Belediyesi Meclis Üyemiz, çalışma arkadaşım Hasan Uçar Bey’e Karesi Fatih Ortaokuluna inşa edecekleri 10 derslikli ek bina için teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Karesi Belediye Başkanı Sayın Dinçer Orkan: “Karesi Fatih Ortaokulumuza kazandırılacak 10 derslikli binanın, Karesi ilçemize ve Karesi Fatih Ortaokulumuza hayırlı olmasını diliyorum. İlimizin eğitim kapasitesini iyileştirmek adına gerçekleştirilen her girişim, bizleri oldukça mutlu ediyor. İnşallah beraber el ele vererek Balıkesir´de eğitimi çok daha güzel noktalara taşıyacağız.” dedi.

Düzenlenen Protokol İmza Töreni, tarafların protokol metnini imzalaması ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
DİĞERLERİ