Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tayvan lideri Ing-wen: “Kendimizi bir kez daha demokrasinin tehdit altında olduğu bir dünyada bulduk”

TAYVAN LİDERİ TSAİ ING-WEN, ABD’NİN CALİFORNİA EYALETİNDE ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI KEVİN MCCARTHY İLE GÖRÜŞMESİNİN ARDINDAN DÜZENLENEN ORTAK BASIN TOPLANTISINDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “KENDİMİZİ BİR KEZ DAHA DEMOKRASİNİN TEHDİT ALTINDA OLDUĞU BİR DÜNYADA BULDUK” DEDİ.

TAYVAN LİDERİ TSAİ ING-WEN,

Tayvan lideri Tsai Ing-wen, ABD’nin California eyaletinde ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kendimizi bir kez daha demokrasinin tehdit altında olduğu bir dünyada bulduk” dedi.

Tayvan lideri Tsai Ing-wen, ABD’deki temaslarını sürdürüyor. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy ile California’daki Ronald Reagan Başkanlık Kütüphanesi’nde bir araya gelen Ing-wen daha sonra düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. McCarthy ile yaptıkları görüşmenin, Çin’den gelen tehditlere karşı demokratik bir meydan okuma olduğunu belirten Ing-wen, “Bugün, koruduğumuz barışın ve inşa etmek için çok emek verdiğimiz demokrasinin eşi benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kaldığı bir sır değil. Kendimizi bir kez daha demokrasinin tehdit altında olduğu bir dünyada bulduk. Birlikte olduğumuzda daha güçlüyüz. Tayvan, yaşam tarzını korumaya çalıştığı esnada yanında olan ABD’ye minnettar” dedi.

Ekonomik özgürlük, barış ve bölgesel istikrarın sağlanması için Tayvan ile ilişkilerin önemli olduğunu kaydeden McCarthy ise, “Tayvan ve ABD halkı arasındaki dostluk dünya için çok önemli bir meseledir” açıklamasında bulundu.