Diyet Granola Bar Tarifi - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

24 Eylül 2022 - 20:00

Diyet Granola Bar Tarifi


Diyet Granola Bar Tarifi
Son Güncelleme :

19 Eylül 2022 - 20:27


Diyet granola bar tarifi ile ara öğünlerinizde hem besleyici hemde uzun süre tok tutucu bir alternatif yaratacağınızı unutmayınız. Hemde düşük bütçeli.Granola bar sayesinde günlük besin, vitamin, enerji ve protein ihtiyacınızı ara öğünlerinizde giderebilirsiniz. Granola bar tüketiminizi ara öğün alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Haftasonu eşiniz, aileniz ve çocuklarınız ile beraber eğlenerek üretebileceğiniz bu tatlınızı işyerinizde çalışırken veya yoğun günlük temponuz sırasında çantanızdan çıkararak açlık hissettiğiniz durumlarda ısırıklar alarak kullanabilirsiniz.Granola Barın İçindekilerin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

İş yaşamı, şehir hayatı ve sosyal yaşam arasındaki koşuşturmaca süresince bazı öğünlerin atlanması muhtemeldir. Gerek diyet yaparken gerek de diyet yapmazken öğünlerin atlanması yapılacak en büyük hatalardandır. Öğünler atlanmasa dahi besleyicilikten uzak atıştırmalıklarla atlanması durumu da aynı olumsuz etkilerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Özellikle kahvaltının, öğle yemeğinin ve bazı durumlarda ara öğünlerin sorunsuzca atlatılabilmesi için granola bar oldukça etkili bir besindir. Granola barlarının kalorisi, içerisindeki malzemelere göre değişmekle birlikte oldukça düşüktür. Kalorisinin aksine besin değerleri ise oldukça yüksektir. Yani yeteri kadar granola bar tüketilmesi halinde hem oldukça besleyici bir öğün atlatılacak hem de fazla kalori alınmayacaktır.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.