29.05.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

CHP’li gençler “Birlik ve beraberlik” dedi 25/02/2020

CHP’li gençler “Birlik ve beraberlik” dedi 25/02/2020
Bandırma Emlak

Bandırma’da CHP Gençlik Kolları kongresi pazar günü gerçekleştirildi. Seçim sürecinde aday sayısı 5’i bulmasına karşın adaylar Arda Kurtbaş isimde birleşti. Tek liste ile gidilen seçimleri Arda Kurtbaş kazandı.

Kurtbaş yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Gülümseyen bir Bandırma’nın, gülümseten bir gençliği hakkettiğini düşünüyorum. Bu bilinç ve anlayışla partimizin içinde büyümüş bir kardeşiniz olarak sonsuz enerji ve devrimci ruhla üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde Gençlik Kolu Başkanlığına aday olarak karşınızdayım.

Güzel ilçemizin sahip olduğu genç nüfusun farkında olarak daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bizler bu süreçte gençlik kolları başkanlığını yalnızca partiye gelen alışılmış yüzleri sürece dahil etmek olarak değil, bugün yaklaşık 157.000 nüfusa ulaşmış Bandırma’da bulunan partili olsun ya da olmasın, bize oy versin ya da vermesin bütün gençlerin kanaat öncülüğünü üstlenecek bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz.

Bu misyon ile Bandırma’nın 54 mahallesinde bulunan bütün gençlerin sesi olabilmeyi hedefleyerek çalışacağız. Tüm gençlerimizi güçlü bir gençlik yapılanmasına dahil etmek asli amacımızdır. Mustafa Kemal Atatürk Gençliğini AK Parti iktidarını devirmek için mücadeleye ve aydınlık Türkiye’nin yolunu daha da aydınlatmaya davet ediyorum. Artık bir olmanın vakti gelmiştir. Artık iç çekişmelerden kurtularak ana hedefimiz için bir bütün olarak mücadele etmeliyiz.

Çünkü şunu çok iyi biliyoruz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.’

Sevgili kardeşlerim, bu aydınlık yolda sizlerden yetki istiyorum.

Dik duruşumuzla, kimseye boyun eğmeden, dürüst siyaset yapacağız.

Cumhuriyet Halk Partisinin özüne yakışan, Atatürk ilke ve inkılaplarına sımsıkı bağlı bir yönetim olacağız.

Gençlerin hakkını savunan, çalışkan, aldığımız görevi layığı ile yapan gençlik kolları olacağız.

Tüm partililerimizin ve yurtseverlerin çocuklarına örnek gösterebilecekleri önce Bandırma akabinde Balıkesir’in en iyi gençlik kollarını oluşturmak için, parmakla gösterilen bir gençlik kolları yapılanmasına öncülük etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz. Ben değil biz diyerek partimizi iktidara taşıyacak üretkenlikle ve çalışkanlıkla gece gündüz demeden elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymaya, bu uğurda gereken fedakârlığı yapmaya hazırız.

Biz vatansever, tam bağımsız Türkiye’yi savunan, antiemperyalist gençler olarak bir bütün olarak çalışırsak başarabiliriz.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışığında, Gençlik kollarımızın yeniden yapılandırmasını oluşturmak için buradayım. Ve bunun için örgütümden, siz değerli genç arkadaşlarımdan destek istiyorum.

Biz gençlerin enerjisi ve umudu hep var! Mücadele etme isteği, doğamızda mevcut. Özgürce düşünmek, düşündüklerimizi paylaşmak, iyi bir eğitim almak, şeffaflık, adalet, tarafsız yargı ve daha pek çok şey istiyoruz. Çünkü; Ülkemizin içine düşürüldüğü bu kör kuyudan çıkışın tek yolu: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün çizdiği, gösterdiği yoldur.

Bizler tarihten ders alarak geleceği şekillendirecek gençler olarak; Siyasetin seviyeli bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Siyasetin merkezinde insanın olduğunu biliyor ve

sorunların çözümü için örgütümüzle beraber uyumlu çalışacağımızın güvencesini veriyoruz. Bizler ayrışmadan, bölünmeden ve yıkıcı olmaktan taraf değiliz. Bizler kardeşlikten ve barıştan yana tarafız.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in izinde yürüyen, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisinin genç ve dinamik neferleri olarak diyoruz ki; bizler de bu demokratik yarışta tüm gücümüzle var olacak ve gençliği parti içindeki hak ettiği yerlere ulaştıracağız. Gün dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. Gün Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak yolda el ele omuz omuza birlik olma, birliğimizi ve dayanışmamızı güçlendirme günüdür.

Bizler yılmayacağız, tükenmeyeceğiz, pes etmeyeceğiz. Unutulmamalıdır ki gençlik kolu partinin yan gücü değil öz gücüdür. Bizler bu öz gücü siyasette ‘temsiliyet olarak söz sahibi’ yapana kadar asla pes etmeyeceğiz..

Partimizin iktidar hedefine ulaşması için omuz omuza hep birlikte çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Asla ‘’ben’’ diyerek yola çıkmadım. ‘Biz’ diyerek birlikte her platformda en ön saflarda mücadele etmek istiyoruz.

Bizler gecesini gündüzüne katan, direklerde bayrak asan, meydanlarda slogan atan, köy köy, kasaba kasaba gezerek Partimizin Bayrağını dalgalandıranlarız.

Atürk’ün ilke ve inkılapları ışığında yaktığımız meşalenin güzel ülkemizi aydınlatmaya devam etmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ben Arda Kurtbaş olarak bu güzel amaca hizmet etmeye talibim. Sizlerin de desteği ile başarılı olacağımıza olan inancım sonsuzdur.”

 

TOSUN’DAN GENÇLERE MESAJ

Belediye Başkanı Tolga Tosun, yaptığı konuşmada gençlik ve kadın kollarının önemine değindi. Tosun, “Biz de gençlik kollarımızdan, aynı yollardan geçtik. Gençlik kollarımdan gelip önce Belediye Meclis Üyeliği ve ardından Belediye Başkanı oldum. Bizim de partimizin adayı olarak genç bir aday ve ekip olmamızla partimize dinamizm geldi. Gençlik kollarımızın ve kadın kollarımızın desteği ve emeğiyle çok ciddi bir oy aldık, Bandırma’da yeniden partimizin bayrağını diktik. Bu makamlar geçici, biz hepimiz CHP’nin bir parçası olduğumuz bu makamlardayız. Yarın biz bu görevlerde olmadığımızda bu makamlar burada kalmaya devam edeceğiz. Bunu hiç kimse unutmamalı. Bizim gençlerimizi afiş aşan, broşür dağıtan kişiler olarak gören anlayışı yıkmamız gerekiyor. Gençler daha çok ortak akılda buluşuyorlar, daha güzel birlik oluyorlar. Geçlerimizden benim ricam benden daha çok talepte bulunun, istekte bulunun. Ben de size burada daha çok eser vermeniz için her katkıyı sunacağına söz veriyorum.” dedi.

PAROLA “GÜLER YÜZLÜ ÖRGÜT”

Gençlik Koları Kongresinde konuşan İlçe Başkanı Selim Panç, “güler yüzlü örgüt” vurgusu yaparak şunları söyledi: “Güler yüzlü örgüt sloganı yaptık. Bu boş yere ortaya atılmış bir slogan değil. Biz zaten güler yüzlü bir partiyiz. Biz herkesle beraberiz. Partimizin kapısı hem üyelerimize hem de vatandaşlarımıza açık. Bu partide bazı kuralları oluşturalım. Ben hiç bir zaman, hiçbir rakibim hakkında hiçbir olumsuz şey söylemedim, yazmadım. Yüzüne söyledim, konuştum, eleştirdim ama hiç kimse hakkında kamuoyuna bir Şey söylemedim, yazmadım. Bunu bir milat olarak kabul edip bundan sonra sanal ortamda yıpratacak, partimizi yıpratacak şeyler yazmayalım. Biz büyük bir aileyiz. Geçmişe yönelik kimseyi eleştirmiyorum. Bu gün burası kıymetli bir adım atıyor. Gençlik kolları ile birlikte çok iş yapacağız. Mustafa Kemal “Bütün ümidim gençliktedir” diyor, biz de bu ümidi büyütecek adımlar atalım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ