03.06.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

CHP’den genç aday adayı 18/10/2018

CHP’den genç aday adayı 18/10/2018
Bandırma Emlak

CHP’den ilk aday adaylığını açıklayan isim CHP Belediye Meclis Üyesi 38 yaşındaki Av. Tolga Tosun oldu.

CHP İlçe Örgütünde üyelerin katılımıyla gerçekleştirdiği belediye başkan aday adaylığı açıklamasında konuşan Tolga Tosun, Bandırma’nın trafik, yeşil alan ve konut gibi birçok alanda eksiklerini tespit ettiğini ve 2 dönemdir CHP meclis üyeliği deneyimiyle gençliğini harmanlayarak sorunlara çözüm üreteceğini belirtti.

Birçok sivil toplum örgütü ve spor kulübünde aktif olarak görevler aldığını aktaran Tosun, “Bandırma’nın sorunları çok iyi biliyorum. Öğrenciler yurt, gençler iş istiyor. Ciddi alt yapı ve konut sorunu var. Şehir adeta sıkışmış nefes almak istiyor. Otopark sorunu hat safhada ve trafik ilerlemiyor. Çarşıda esnafın işleri durma noktasına kadar gelmiş. Ayrıca sosyal donatılardan yoksun, spor alanları yetersiz bir kentiz ve ihtiyacımız, halkın örgütlü olarak karar verme mekanizmalarında yer alabildiği, katılım ve denetime açık örgütlenme biçimine sahip, halka sunulacak hizmetlerin, halkın onayından geçtiği, açıklık ve şeffaflığı ilke edinmiş bir yerel yönetime, halkın bilgilendirme ve bilinçlendirme görevini doğrudan üstlenen, yenilikçi bir yerel yönetim ihtiyacına ihtiyaç vardır.” Dedi.

 

“BAŞARAMAYACAĞIM HİÇBİR GÖREVE TALİP OLMADIM”

Aday adaylığı kararını üzerinde uzun süre düşünerek ve çeşitli görüşmelerin ardından aldığını belirten Tosun, “ Hayatımın hiçbir aşamasında görevden kaçmadım, verdiğim sözden de dönmedim. Asla ürkek ve çekingen bir tavır sergilemedim. Kimsenin adamı olmadım. Doğru olduğuna inandığım her kararın arkasında durdum. Aldığım kararlar nedeniyle yalnız kalsam da geri adım atmadım. Kısacası bugüne kadar başaramayacağım hiçbir göreve talip olmadım” diye konuştu.  Tosun, aday adaylığını şu sözlerle açıkladı; “ Güney Marmara’nın incisi Bandırma ve Bandırma’da yaşayan siz aziz hemşerilerime hizmet etmek için önümüzdeki yerel seçimlerde bir parçası olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum”. İlçe örgütündeki açıklamanın ardından Tosun, binaya kalabalık nedeniyle giremeyen destekçilerinin yanlarına inerek tek tek elini sıkıp teşekkür etti.

Tosunu bu önemli günde; eşi Seda Tosun, babası Ruşen Tosun, annesi Pervin, ablası Serra ve kardeşi, Yalın da yalnız bırakmadı. Tosun’un aday adaylığı açıklamasına; CHP Balıkesir Eski Milletvekili Mehmet Tüm, Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Meclis Üyeleri Ozan Tüm, Aydın Yağar, Gönül Karabulut Özdemir, eski meclis üyeleri ve milletvekili aday adayları Fatma Sibel Salı, Selim Panç ile birlikte yaklaşık 300 kişi katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ