21.05.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

CHP ALTINOVA SEÇİM BÜROSUNA GÖRKEMLİ AÇILIŞ 14/03/2019

CHP ALTINOVA SEÇİM BÜROSUNA GÖRKEMLİ AÇILIŞ 14/03/2019

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Altınova seçim bürosu, 13 Mart Çarşamba günü saat 14.30’da törenle açıldı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimleri öncesi CHP, Ayvalık’taki 2’nci seçmen iletişim merkezini Altınova’da açtı. Ayvalık’ta saat 13.00’te oluşturulan yüzlerce araç konvoyu eşliğinde Sarımsaklı üzerinden Altınova’ya geçildi.

YÜZLERCE ARAÇLIK KONVOYLA ALTINOVA’YA GİDİLDİ

Selimiye Mahallesi Şok Market karşısında bulunan seçim bürosunun açılışına Ayvalık Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı ve CHP İlçe yönetimi, İYİ Parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak ve İYİ Parti ilçe yönetimi, Ayvalık Belediye Meclis üyesi adayları, Altınova eski belediye başkanlarından Süleyman Şahin, çeşitli STK temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Serdar Albayrak, “Daha güçlü bir yönetimle dimdik ayakta duruyoruz. Fikrimizle gönlümüzle Ayvalık Belediye Başkanı olarak Rahmi Gençer’i destekliyoruz. Balıkesir’de İsmail Ok Ayvalık’ta altı ok diyoruz” dedi. Güzel karşılama için Altınovalılara teşekkür eden CHP ilçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, “Biz CHP ve İYİ Parti olarak yurt genelinde bir ittifak yaptık. Bu ittifakla Rahmi Gençer’i adayımız olarak gösterdik. Sizlerin desteği ile bayrağımızı yeniden göndere dikeceğiz. Ayvalık’ta altı ok, Balıkesir’de İsmail Ok “ dedi.

“1 NİSAN ‘DA CEMRE MEMLEKETİN ÜZERİNE DÜŞECEK”

Halkın başkanı İşçinin başkanı, 31 Martın başkanı hepimizin başkanı’ sloganları ve alkışlar eşliğinde konuşan Başkan Gençer, “3 hafta içinde 3 cemre düştü. Havaya, suya ve toprağa, 1 Nisan’da memleketin üzerine düşecek o cemre inşallah. Çünkü Martın sonu bahar. Bu memleket tarım, çiftçi memleketi. Topraktan para kazanan, üreten insanların memleketi ama artık çiftçilik kan ağlıyor. Gübre, mazot alamıyor, ektikleri ürünlerden paralarını tahsil etmekte zorlanıyorlar. İş imkanları kısıtlandı. 17 senede bu ülke nereden nereye geldi. 17 yıl önce belik bu kadar otoyolumuz yabancılara yaptırılan köprülerimiz yoktu ama insanlarımız çok daha mutluydu. Bu ülkeyi kim idare ediyorsa halkını vatandaşını seviyordu. Cumhurbaşkanına, bakanlara, milletvekillerine saygı vardı. Biz kolay kurulmuş bir ülke değiliz. Selçuklu, Osmanlı bizim ecdadımız. o ecdadların kurduğu devletin üzerine Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurdu, bu ülkeyi kurtardı. Bu ülke kolay kurulmadı. O yüzden biz devleti baba olarak görürüz. Baba evladını sever, kucaklar, onu hoş görür, affeder sevgisi çoktur. Bizim örfümüz, adedimiz budur. Biz devletimizi milletimizi, bayrağımızı, ezanımızı, Atatürk’ümüzü, Cumhuriyetimizi seven bir milletiz. İşte bütün bu değerler millet ittifakını kurdu, bu ülkeyi tekrar almaya hazırlanıyor. Bu yerel seçimden sonra bilin ki yukarıdakiler korkacak. Çünkü unuttular halkı, halka arkasını döndüler. Halk nasıl yaşıyor, ne yiyor, ne içiyor? Çiftçi nasıl, köylü nasıl, esnaf nasıl öğretmen nasıl? Unuttular. Çünkü ne yaparsak yapalım halk bize oy atıyor diyorlar. Bu inançla halkı unuttular. Saraylar yapıyorlar, kendilerine özel yaşantılar kurdular, halkı tamamen unuttular. Şimdi bu seçimde sıra geldi, halkın onlara kendisini tekrar hatırlatma zamanı. Bundan önce hangi partiye oy verdiyseniz verin, AK partiye MHP ‘ye ama bu seçimde el birliği içinde olacağız bu ülke için, halk için. Halkı tekrar görecek bir hükümet sağlamak için. Bizi unuttuklarını onlara tekrar hatırlatmak için

yapacağız. Eğer yapamazsak seçimden sonra çok zam gelecek. Kendi israflarını hiç kesmiyorlar, istedikleri gibi yandaşlarıyla, medyalarıyla yaşıyorlar. Halkı unuttular. Tek şansımız hangi partiye gönül vermiş olursak olalım, millet ittifakına oy vermek” dedi.

Halkın büyük sevgisiyle karşılaştıklarını kaydeden Başkan Gençer, “Çok güzel bir meclis listesi yaptık. Halkın her kesiminden insanlar var. Halkın içinden iyi insanları seçtik. Aramızda kendini ayrıcalıklı sanalar yok. Biz o ayrıcalıkları bıraktık. Ben olmazsam olmaz zihniyetinde olanları unutuyoruz. Ben olmazsam diye bir şey yok. Hepimiz ‘biz’ diyeceğiz, ben demeyeceğiz. Bana soruyorlar, Ayvalık’ta kaç parti seçime katıldı? Sayar mısın? Diyorlar. Birini yanlış söylüyorum. DSP ‘mi diyeceğim, Adalet Partisi mi diyeceğim, ne bileyim, Demokrat parti mi diteceğim bilemiyorum. 3 günde 3 parti değiştiren bir insan Ayvalık’ta rant odaklarına karşı gelemez. Karşıyız diyorlar, özerklik istiyorlar. Bizde özerk muamele yok. Halk hareketi diyorlar, halk burada. Halk hareketi CHP ve İYİ Parti İttifakında. Allah yollarını açık etsin. Adını hatırlamıyorum, o partide çalışmaya deva etsinler” dedi.

“HALKIN BAŞKANI OLMAK İÇİN GÖNLÜN GÜZEL OLACAK. KİMSEYİ TEHDİT ETMEYECEKSİN”

“5 yıldır belediye başkanıyım. Samimi olarak söylüyorum, Süleyman başkan bu memlekete çok hizmet etmiş. Emeklerine teşekkür ediyoruz. Başkanlık denen şey bu, insanlar birbirinin yaptığını takdir edecek. Her yapılanı aşağılamayacak, kötü görmeyecek. Destek verecek. Hizmet etmek böyle bir şey. Çok konuşuyor arkadaşlar. 5 sene belediye başkanlığı yaptı o arkadaş, ya benimle aynı oyu aldı. Ben Ticaret Odası başkanıydım, kendi köyünde benimle aynı oyu aldı. İşte bak, efsane başkan böyle oluyor, hizmetleri ve sevgisiyle oluyor. Öyle kolay kolay olmuyor. Sen nedim başkanın yaptıklarının üzerine gelmişsin oturmuşsun. Kanalizasyonu Nedim başkan yapmış, Pazar yerini Nedim Başkan yapmış, yolların hepsini Nedim başkan yapmış su kanallarının hepsini Nedim başkan yapmış. Sen üstüne gelmişsin, kanalizasyon ve yol katılım paylarını alıp bir kaldırımla, bir hizmet binası yapmışsın, kendini efsane yapmaya çalışıyorsun. Olur, mu öyle Efsane, hadi oradan. Halkın başkanı olmak için gönlün güzel olacak. Kimseyi tehdit etmeyeceksin. Göreve geldiğinde kimseyi küçük göremeyeceksin. Kalkıp ta kimsenin suyunu kesmeyecek, yolunu bile bile kazmayacaksın. Belediye başkanı herkesi kucaklar, sevecen davranır, öyle insanları tehdit ederek belediye başkanlığı olmaz. Ben 5. Yılımı tamamlıyorum. Hiç kimseyi tehdit etmedim, hayatım boyunca da tehdit etmedim. Gücü halka karşı değil halkın kendisi için kullanırım. Altınova’ya geldiğimde söz vermiştim, sahil düzenlemesi yapacağım demiştim. Elimden geldiği kadar yaptım. Artık Altınovalılar sahile çıkıp çocuklarıyla geziyor, kafelere oturuyor. Taş Köşk gece kulübü olmuştu, Taş Köşkü yaptık, halka açtık. Sivil toplum örgütleri gidiyor kahvaltılar yapıyorlar. En önemli işlerimizden bir tanesi artık bitirdik. Organize Sanayi Bölgesi kazandırıyoruz Ayvalık’a. 1500 kişiye i ş imkânı yaratacak. 15 fabrika hazır, 1 yıl içinde inşaat başlayacak. Bütün esnafa her yere canlılık getirecek. Gençlerimize AYBEGEM’de eğitim veriyoruz. 200’e yakın çocuğumuz. Altınova’nın yollarını yaptık. Söz veriyorum 1 yıl içinde yapılmayan yol kalmayacak. Hepsini pırıl pırıl yapacağım. Çok güzel bir proje hazırladık. Güzel bir pazaryeri hazırlıyoruz Altınova’ya, onu da kazandıracağız. Uzungöl’ de rekreasyon projesi hazırladık. Orası dünya harikası bir yer, ağaçlandıracağız, Altınova ve sahilde yaşayanların hizmetine sunacağız. Tekne sahibi arkadaşlarımıza iskele yapıyoruz, teknelerini koruma altına alsınlar diye. Bu projeyi hemen başlatacağız. İnsanlarımız için bir nefes alma yeri olacak. Biz dersimizi çalıştık. Projelerimiz hazır. Nasıl daha önce söz verip yaptıysak yine yapacağız. 3 kreş yapıyoruz. Şu an ki Pazar yerimizin arkasında hizmet alanımız var Altınova’da oraya yapacağız. Ayvalık ve sarımsaklıya da yapacağız aynı projeyi, Ücretsiz olarak çalışan kadınlarımıza destek olmak için bu projeyi yapacağız” dedi.

Altınova’da yaşayanları CHP Seçim irtibat bürosuna çağıran Başkan Gençer “Ülkemizin birlik beraberliğe, barışa, sevgiye, dostluğa ihtiyacı var. Biz buna inanan bir milletiz. Cumhuriyetimizi kuran ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale Savaşını yaşıyor. 19 sene sonra Anzaklıların annelerine bir mektup yazıyor. Bu evlatlar artık bizim çocuklarımız diyor. Savaştığı insanlar el uzatan bir milletin insanlarıyız. Biz bu nedenle herkesle el ele vereceğiz. Cumhuriyet’in değerleriyle oynayan, kazandıklarını satan hükümetten kurtulma zamanı, ayrışma zamanı değil. CHP’ye kızan bize kızan arkadaşlar olabilir ama bu seçim o seçim değil, bu seçim beraber olma seçimi. Ayvalık’a hep beraber hizmet edeceğiz. Büyükşehir yasasıyla Ayvalık’ı pırıl pırıl hale getirmem mümkün değil. Hakkınızı yiyorlar. 5 sene çok çile çektim. Nasıl yapacağız? Büyükşehir de İsmail Ok’u seçeceğiz. Buradaki hizmetleri ben üsteleneceğim, ona rapor vereceğim. Balıkesir’e İsmail Ok, Ayvalık’ta altı ok” dedi.

Seçim iletişim merkezinin açılış kurdelesini Başkan Rahmi Gençer, Altınova eski Belediye Başkanlarından Süleyman Şahin ve Altınova’dan belediye meclis üyesi adayı Sertaç Örs birlikte kesti.HABER MERKEZİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu