25.02.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

CHP 96 yaşında 11/09/2019

CHP 96 yaşında 11/09/2019
Bandırma Emlak

CHP kuruluşunun 96’nci yılını ülke genelinde olduğu gibi Bandırma’da da etkinliklerle kutladı.  Pazar günü kahvaltı ile başlayan kutlama etkinlileri pazartesi günü Atatürk Anıtına çelenk sunu ve ilçe binasında doğum günü pastasının kesilmesiyle devam etti.

Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen kuruluş yıldönümü etkinliklerine Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, meclis üyeleri ve 75 civarı partili katıldı.  Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlaya programda konuşan İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, CHP’nin kuruluşun partisi olduğuna işaret etti. Bahar şunları söyledi: “Üyesi ve Bandırma’da İlçe Başkanı olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümünü  kutlamak, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşlarına şükran ve minnetlerimizi sunmak amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek kurulmuş parti değil, emperyalizme ve onun uşaklarına  karşı verilen sonunda büyük bir zaferle kazanılan onurlu ve gurur dolu bir mücadelenin ürünüdür.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetten daha önce 9 Eylül 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bu ülkede yapılan devrimlerin gerçekleşmesinde önemli roller üstlenmiştir.

Daha sonraki süreçte ülkenin çok partili sisteme geçmesinde çok önemli bir rol üstlenmiş ve demokrasi ile Cumhuriyeti taçlandırmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşun bugünün ve aydınlık yarınların Partisi olmaya devam edecektir.

Kıymetli katılımcılar, Cumhuriyet Halk Partisi için Cumhuriyeti kuran Parti onu demokrasi ile buluşturan partidir diyoruz, bugün de partimiz hak, hukuk ve adalet mücadelesi ile ülkemizin aydınlık yarınlarına bir umut olma noktasında tüm fertleri ile her ortamda çalışmaya devam etmektedir.

Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün katıldığı son Cumhuriyet Halk Partisi kurultayında söylediği” Ulusal hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak,  Parti üyelerinin bozulmaz andıdır ” cümlesiyle bitiriyor. Sizlere değerli katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Meydandaki törenin ardından kuruluş kutlamaları ilçe binasında devam etti. Parti lokalinde CHP’nin 96’ncı yaşı dolayısıyla pasta kesildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ