27.01.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

“ÇAMLIK TEPESİ” BANDIRMA MI? 11/09/2019

Erdem Özcan

Yazarın şu ana kadar yazılmış 150 makalesi bulunuyor.
Paylas

Mahalli gazetelerimizde birinci sayfada yarım sayfa kadar yer alan “Çamlık Tepesi” başlıklı resmi ilanlı haberi okuyunca bir an Bandırma’da nerede bu çamlık tepesi diye düşündüm. Acaba, dedim askeriyenin terk ettiği asit lojmanları yakınındaki çamlık alan mıydı? Haberin içeriğini okuyunca konunun Bandırma ile bir ilgisi olmadığını gördüm. Haber başlığı aslında tam olarak “ Tarih, kültür ve teknoloji harmanı Çamlık Tepesi” şeklindeydi. Projeyi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz açıklıyordu. Projeyi inceleyecek olursak müthiş! …262 dönümde tam 124 bin metrekare yeşil alanına yaklaşık 7 bin ağaç dikilen Çamlık Tepesi; sosyal, kültürel, sportif alanlarıyla şehrin simgesi haline gelecekmiş…

İyi de bize ne? Proje, Balıkesir’le ilgili Bandırma’yla ne alaka? Şehrin simgesi olacakmış..Yani Balıkesir’in..iyi de bize ne?Yaklaşık 262 dönümlük alan üzerine hayata geçirilecek proje, şehre değer kazandıracakmış! İyi de Bandırma’ya bir faydası yoksa bize ne? Dahası var mesela; Çamlık projesi Balıkesir’in birçok ihtiyacına cevap verecek ve şehrin sembolü olacakmış…İyi de bize ne faydası olacak? Balıkesir’e hayırlı ve uğurlu olsun.

Çok kapsamlı ve bittiği zaman mükemmel bir tesis olarak Balıkesirlilerin hizmetine girecekmiş. Projenin tanıtımında proje bedeli kaç lira olduğu konusunda bir bilgi yok. Ama yapılacak olan işlere bakacak olursak maliyetinin bayağı büyük olacağı belli oluyor. Akıl var para var, dediğim gibi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi projeyi kendi öz imkanlarıyla mı yapacak, yoksa yap-işlet- devret modeliyle mi yaptıracak? Gazetelerde yayınlanan paralı ilanlarda bu husus belli olmuyor ama beli olan bir şey var ki, o da Tufan kardeşimin manşetten verdiği habere göre; BANDIRMA’YA BÜYÜKŞEHİRDEN “KURUŞ YOK”

Balıkesir İli’nde yer alan başta Bandırma, Edremit, Erdek ve Ayvalık olmak üzere 20 ilçenin hatırı sayılır gelirleri Büyükşehir Belediyesi’ne adeta oluk oluk akıyor, ama sıra bu yerlere yatırıma gelince “KURUŞ YOK!”

Bandırma’da hem sahil bandını aldılar ama kuruş yatırım yok. Balıkçı barınağından itibaren Livatya’ya kadar yarım kalan sahil yolu toz-toprak içinde Büyükşehir’in keyfini bekliyor. “Malta Parkı” projesi adı bile anılmıyor. Bandırma Belediyesi alacağı olan 7 milyon lirayı hala alamadı.

Belediye Başkanı Tolga Tosun’un Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte hep güleryüzlü fotoğraflar çektiriyor ama nereye kadar?

Hemen birçok konuda Bandırma Belediyesi’ni arayan Bandırmalılar’a verilen cevap hep ayni oluyor: “O işe Büyükşehir bakıyor” veya “Büyükşehir ‘Beyaz Masa’yı arayın…”

Peki, bu takdirde Bandırma Belediyesi sadece mezarlık işleriyle mi ilgilenecek?

Balıkesir’de yapılacak “Çamlık Tepesi” projesinin tanıtımıyla ilgili paralı ilan şeklinde yayınlanan projenin Bandırma’ya en küçük bir ilgisi ve faydası yok olduğuna göre bize ne?

Yoksa…

Bandırmalılar’a; “Bakın Balıkesir’e neler yapıyoruz neler, siz hala oyları CHP’ye verin” mi? demek isteniyor diyerek adeta dalga mı geçiliyor?

Şimdi yazının başına dönüp soralım:

“Çamlık Tepesi” Bandırma mı?

Olmadığına göre bu çok önemli projeyi Bandırmalılar’a yarım sayfa gazete ilanıyla neden anlatılıyor?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ